Wszyscy grali do jednej bramki w Skawinie

Turniej charytatywny

Ależ to były emocje! Drużyna #teamCKiS i Milenium Skawina obroniła tytuł wygrywając po raz drugi Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego. Drugie miejsce zajęli oldboy’e Radziszowianki Radziszów, a trzecie oldboy’e Wiślan Jaśkowice. Zwycięstwo jednak nie było najważniejsze, wszyscy przecież graliśmy do jednej bramki, a naszym celem było uzbierać jak najwięcej funduszy na leczenie dwóch wspaniałych chłopców, dwóch Adasiów: Adasia Krejcy ze Skawiny i Adasia Śliwy z Jaśkowic.

Rozgrywki rozpoczęliśmy jeszcze przed południem. Na pierwszy rzut do sportowej walki przystąpiły drużyny z grupy A: OSP Radziszów, policjanci ze skawińskiego komisariatu, oldboy’e Radziszowianki Radziszów i #teamCKiS – Milenium Skawina. Później przyszła pora na zmagania grupy B, w której znaleźli się oldboy’e znakomitych krakowskich zespołów: Comarchu Cracovi, Wieczystej Kraków, Garbarni Kraków, a także oldboy’e Wiślan Jaśkowice. Do meczy finałowych awansowała Radziszowianka i CKiS-Milenium oraz Wieczysta i Wiślanie. W półfinałach rozegrała się prawdziwa walka. Żadna z drużyn nie chciała odpaść. W meczu Wiślan i Radziszowianki konieczna była nawet dogrywka, a później także rzuty karne. Ostatecznie w finale zobaczyliśmy drużynę złożoną z przedstawicieli #teamCKiS i klubu sportowego Milenium oraz zespół z Radziszowa. Gospodarze i organizatorzy turnieju okazali się jednak niezbyt gościnni i pewnie sięgnęli po zwycięstwo.

Oprócz zaciętej rywalizacji na parkiecie hali, na kibiców czekały też inne atrakcje: pyszne ciasta, smakowite kiełbaski z grilla, sklepik z zabawkami, ozdobami świątecznymi i rękodziełem, malowanie twarzy, dmuchana zjeżdżalnia dla dzieci i najważniejsze – LICYTACJE. Przedmiotów na aukcji było naprawdę dużo. Największym zainteresowaniem, jak to wśród fanów piłki nożnej, cieszyły się koszulki z podpisami znanych piłkarzy. Za te najbardziej pożądane trzeba było zapłacić nawet 2000 zł.

Ostatecznie z licytacji, datków do puszek, ze sprzedaży ciast, kiełbasek i przedmiotów w sklepiku uzbieraliśmy 36 344, 00 zł, czyli po 18 172,00 zł dla każdego chłopca.

Dziękujemy, że byliście z nami. Dziękujemy za wasze otwarte serca i hojność. Chłopców możecie wspierać cały czas wpłacając datki na ich indywidualne konta założone przez Fundację Dar Serca.

do jednej bramki w Skawinie

Adaś Krejca ze Skawiny, mający zaledwie rok – zmaga się z nowotworem. Guz obejmuje skrzyżowanie nerwów wzrokowych. Niestety jest nieoperacyjny. Jedyna szansa to leczenie celowane, które w Polsce nie jest refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej koszt to kilka tysięcy złotych miesięcznie.

Nr subkonta Adasia Krejcy: 02 8600 0002 0000 0097 9364 0010

 

do jednej bramki w SkawinieAdaś Śliwa choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. Obecnie nie ma skutecznego leczenia, ale wkrótce ma pojawić się kilka skutecznych terapii, które pozwolą na jakiś czas zatrzymać chorobę. Potencjalne leczenie będzie bardzo kosztowne i prawdopodobnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.

Nr subkonta Adasia Śliwy: 56 8600 0002 0000 0097 9364 0008

 Dziękujemy również Fundacji Dar Serca Skawina i Milenium Skawina za kolejną owocną współpracę. Liczymy, że za rok również połączymy siły, by pomagać. Nie obiecujemy, ale kto wie, może pozwolimy wygrać komu innemu?

Fotorelacja (autor: Jarosław Karasiński) dostępna tutaj -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720315531444/

źródło: ckis.pl | Anna Zając-Gut