Zapraszamy na Dożynki Gminne 2022 do Wielkich Dróg

Dożynki Gminne

Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań. To również wspaniała okazja do zaprezentowania dorobku rolniczego, jego różnorodności i bogatego dziedzictwa kulturowego naszego regionu. I właśnie dlatego z wielką radością Burmistrz Miasta i Gminy Skawina, Sołtys i Rada Sołecka Wielkich Dróg oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zapraszają na tradycyjne Dożynki Gminne, które odbędą się 3 września (sobota) w Wielkich Drogach.

W tym roku święto plonów rozpocznie się od barwnego korowodu dożynkowego, który wyruszy spod biblioteki i  przejdzie na miejsce uroczystości – boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi. Tam, podczas mszy świętej polowej podziękujemy za tegoroczne zbiory. Zostaną również poświęcone przyniesione wieńce dożynkowe. Po nabożeństwie odbędzie się ceremonia przekazania i ośpiewania wieńców przez przedstawicieli sołectw skawińskich oraz specjalnie przygotowany program artystyczny. Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci oraz stoiska wypełnione po brzegi lokalnymi przysmakami i innymi tradycyjnymi przedmiotami tworzonymi przez okolicznych rękodzielników i koła gospodyń wiejskich. O godzinie 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna, do której przygrywać będzie zespół CARO. Nie zabraknie również strefy gastronomicznej i ogródka piwnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego, radosnego świętowania!

Program:

14.30 – przemarsz korowodu dożynkowego na miejsce uroczystości (spotkanie przy bibliotece w Wielkich Drogach, ul. Jana Brandysa 9)

15.00 – msza św. w plenerze – boisko sportowe LKS Trzebol Wielkie Drogi (ul. Parkowa 10)

16.00 – oficjalne otwarcie uroczystości dożynkowych, ośpiewanie wieńców

19.00 – zabawa taneczna z zespołem muzycznym „Caro”

Źródło: CKiS