Zapraszamy na „Wielką wyprawę Pana Maluśkiewicza”

14 maja o godzinie 17.30 w sali teatralnej Pałacyku „Sokół”, w ramach spotkania z cyklem „Teatr Dzieciom” Centrum Kultury i Sportu zaprasza najmłodszych widzów na spektakl w wykonaniu znanego nam już „Teatru O Rety”.

Zobaczymy przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima, wśród których znajdą się między innymi „Pan Maluśkiewicz”, „Murzynek Bambo”, „Pan Hilary” czy „Lokomotywa” oraz wierszyki o różnych czworonogich i pierzastych mieszkańcach „Zoo” autorstwa Jana Brzechwy.

Wraz z Panem Maluśkiewiczem dzieci poznają mieszkańców Afryki i ich niezwykłe cechy. Motylim samolotem dotrą nad morze, gdzie wspólnie z kapitanem nauczą się piosenki prawdziwego wilka morskiego. Spektakl przedstawi małym widzom otaczający świat w sposób dowcipny i niebanalny. Bogaty zestaw rekwizytów i nieszablonowe ich wykorzystanie pozwoli ciągle zaskoczyć widza. Wykorzystane w spektaklu motywy muzyczne kołysanki, opery, muzyki etnicznej, filmowej czy odgłosów przyrody podkreślą zmieniającą się poetykę przedstawienia.

Spektakl niewątpliwie zauroczy młodego widza, bo gwarancji udzieli nam sam Teatr O Rety, który przed naszymi najmłodszymi Widzami z ogromnym sukcesem zaprezentował już trzy przedstawienia: „O Królewnie Marysi i Lodowej Górze”, „Bajkę o Gajowym Chrobotku” i opowieść o „Królu Maciusiu”.

Bilety do nabycia w kasach CKiS oraz na godzinę przed spektaklem.

źródło: ckis.pl