Zespół Energylandia Rally Team walczy o mistrzostwo świata!

Rajd Andaluzji będzie ostatnią rundą World Rally-Raid Championship, czyli Mistrzostw Świata w Rajdach Cross-Country

Na starcie nie może zabraknąć liderów mistrzostw w kategorii T4, czyli Marka Goczała i Łukasza Łaskawca. Załoga Energylandia Rally Team jedzie na południe Hiszpanii, do Sewilli, z nadziejami na przypieczętowanie mistrzostwa po trudnym, długim i wymagającym sezonie.

Mistrzostwa świata wystartowały 1 stycznia od legendarnego Rajdu Dakar. Tam Goczał i Łaskawiec prezentowali kapitalne tempo przez całe dwa tygodnie imprezy, wygrywając zdecydowanie najwięcej etapów i plasując się na podium. W Abu Dhabi Desert Challenge załoga Energylandia Rally Team potwierdziła kapitalne tempo wygrywając cały rajd i zbierając najwięcej etapowych punktów. Również w Rajdzie Maroka duet prezentował się znakomicie i utrzymał prowadzenie w mistrzostwach.

Rajd Andaluzji zostanie rozegrany w dniach 18-23 października, a jego bazą będzie Sewilla. Każdego dnia zawodnicy pokonywali będą między 200 a 300 kilometrów odcinków specjalnych. Pięć etapów na słonecznym południu Hiszpanii wyłoni nowych mistrzów świata.

– To jest niesamowicie długi i ciężki sezon. Rozpoczęliśmy przecież w styczniu na ukochanej przez nas legendzie – Rajdzie Dakar. Później Abu Zabi, gdzie wygraliśmy i Maroko, gdzie mieliśmy swoje problemy, ale jednocześnie znów pokazaliśmy świetne tempo. Teraz wszystko zakończy się ponad 10 miesięcy po tym, jak się zaczęło – na pięknym, słonecznym południu Hiszpanii, w Andaluzji – mówił przed startem imprezy Marek Goczał. 

– Plan jest prosty – wyprostować prawą nogę na starcie i nie ściągać jej aż do mety. Na pewno będziemy naciskali i robili wszystko, co w naszych siłach, aby wygrać ten rajd i mistrzostwo świata w kategorii T4. Nasi rywale pojawią się w Sewilli z podobnym nastawieniem, a różnice w punktacji są minimalne. Wierzę jednak w to, że to my wyjdziemy z tej walki zwycięsko. Mam nadzieję, że walka o tytuł rozstrzygnie się na ostatnim etapie. Damy z siebie wszystko! – zakończył kierowca Cobant Energylandia Rally Team.

Goczał z Łaskawcem zgromadzili w poprzednich rundach 152 punkty. Drugie miejsce z dorobkiem 151 punktów zajmuje Litwin Rokas Baciuska, zaś trzeci z dorobkiem 150 punktów jest Amerykanin Austin Jones.

Energylandia Rally Team