W trzeci poniedziałek maja spotkaniem z dr Beatą Błachut-Frączek zakończono pierwszy cykl wykładów „Żyj świadomie, teraz zdrowie”. Cykl spotkań powstał z inicjatywy Pani dr Mirosławy Ciarki-Golonki, której celem było wzmocnienie świadomości pacjenta w dbaniu o dobrą kondycję organizmu i cieszeniu się nią do późnych lat. Organizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.
Każdemu ze spotkań towarzyszyła ich inicjatorka, dr Mirosława Ciarka-Golonka. Tak też było podczas ostatniego spotkania z dr Beatą Błachut-Frączek, którą mieliśmy przyjemność wysłuchać po raz drugi. Tematem majowego spotkania był „Kod Boga – czyli wpływ emocji na powstawanie i rozwój nowotworu”. Jeśli ktoś liczył na gotową receptę jak uniknąć powstania nowotworu, mógł czuć się rozczarowany. Temat wykładu sięgał dużo dalej i głębiej, na tyle szeroko, ile można było powiedzieć osobom nie związanym z medycyną. Poruszana koncepcja psychobiologii miała: uzmysłowić jak ważne jest dotarcie do naszych indywidualnych emocji i przekonań, które programują choroby; pomóc zidentyfikować nasz indywidualny, biologiczny pryzmat, „dyskietkę” naszych pokoleniowych danych, przez które opisujemy fakty i zjawiska naszego życia; wyjaśnić konflikty biologiczne z każdym naszym układem i narządem ciała. Była też mowa o nierozwiązanych konfliktach rodzinnych, które przechodzą niejako z pokolenia na pokolenie i objawiają się chorobami dziedzicznymi.
Także kiedy organizm przeżywa traumę i jego życie jest zagrożone, to uruchomione zostają mechanizmy, które po prostu są chorobami. Wszystkie emocje są odzwierciedlane w naszym ciele, a te które wywołują u nas chroniczny stres, potrafią przez wiele lat generować objawy, które ostatecznie doprowadzają do choroby. Ten stan można odwrócić uświadamiając sobie emocjonalną przyczynę dolegliwości. Świadomość w psychice uzdrawia nasze ciało.
Psychobiologia to prężnie rozwijająca się dziedzina, której celem jest uświadomienie jak ważna jest zdrowa psychika, uwolnienie od pokoleniowych obciążeń w uzdrowieniu ciała ludzkiego.
Niewątpliwie ostatni z wykładów w ramach cyklu „Żyj Świadomie teraz zdrowie” rozpostarł przed nami nieznane dotąd horyzonty medycyny zintegrowanej, choć jest to zaledwie mikroskopijny ślad w makroprzestrzeni tej dziedziny. Nie otrzymaliśmy gotowej recepty na zdrowie, lecz świadomość, która pozwoli o nie zawalczyć.
Pragniemy podziękować pomysłodawczyni projektu – Pani Mirosławie Ciarce–Golonce, za to, że zechciała się podzielić z nami swoją ogromną wiedzą medyczną i lekarskimi doświadczeniami, ale także zadbała o wyjątkowych wykładowców z różnych medycznych i okołomedycznych dziedzin, którzy pomogli czy zasugerowali nam jak żyć świadomie myśląc o swojej zdrowej teraźniejszości i dalekiej przyszłości.
Przypomnijmy że w ramach cyklu odbyły się spotkania:
Dziękujemy naszym Sponsorom: Easy Eco „Żywność ekologiczna i zdrowa, Kosmetyki naturalne” oraz Xtreme Fitness Skawina za ufundowanie nagród, które rozdane wśród naszych słuchaczy umiliły każde ze spotkań.
Zapraszamy serdecznie na kolejny cykl spotkań „Żyj Świadomie”, które rozpoczniemy w październiku, spotykając się o godzinie 18.00 w każdy trzeci poniedziałek miesiąca!
źródło: ckis.pl | Marta Tyrpa | foto: Jarosław Karasiński
Nagranie audio z wykładu: https://drive.google.com/open?id=1RS20dTfuWYEiehgCdHy88IWNCeEHdyn0
Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmymsSmq
W niedziele Centrum Usług Społecznych w Skawinie zorganizowało uroczystość z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Wydarzenie…
Największe Przeboje Orkiestry Księżniczek, koncert jubileuszowy z okazji 5-lecia najpiękniejszej orkiestry Świata już 24 listopada…
Połączenie obwodnicy Skawiny z węzłem Kraków-Skawina jest jednym z najważniejszych wyzwań komunikacyjnych, które stoją przed…
Od 1 listopada Pogotowie Ratunkowe w Skawinie im. Siegfrieda Greinera będzie dysponowało trzecią karetką, co…
Z okazji Święta Dnia Edukacji Narodowej w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym Gubałówka odbyło się uroczyste spotkanie z…
Stal jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów w budownictwie oraz przemyśle. Charakteryzuje się wytrzymałością, trwałością…
This website uses cookies.