13 stycznia WOŚP zagra również w Skawinie

W niedzielę 13 stycznia 2019 r., jak co roku, gramy razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. To już 27. Finał, który upłynie pod hasłem „POMAGANIE JEST DZIECINNIE PROSTE. Gramy dla dzieci małych i bez focha – na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.”

Skawina od samego początku wspiera jedyną taką na świecie akcję publicznej zbiórki funduszy, zainicjowaną przez Jurka Owsiaka we wczesnych latach 90-tych, gdy stan szpitali i opieki zdrowotnej pozostawiał wiele do życzenia. Dzięki niespotykanemu odzewowi społecznemu, akcja zaplanowana jako jednorazowy event, od 27 lat bije kolejne rekordy finansowe. Dzięki zebranym środkom wyposażyła setki szpitali w najnowocześniejszy sprzęt i uratowała życie tysiącom dzieci.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.  Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W realizacji celu 27. Finału WOŚP Fundacja skupi się przede wszystkim na zakładach diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od wyników zbiórki Zarząd Fundacji może zdecydować także o realizacji próśb dotyczących pomocy w większych inwestycjach, jak chociażby wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI. W głównej mierze zbiórka ma jednak umożliwić podniesienie standardu wyposażenia. Do szpitali trafić mają tak  zaawansowane urządzenia jak chociażby: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W dniu finału zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS  w Skawinie od godz. 15.00. Będzie kolorowo, żywiołowo i radośnie. Zaprezentują się jak zawsze dzieci i młodzież ze skawińskich szkół i przedszkoli oraz sekcje artystyczne CKiS w Skawinie. Prezentacjom artystycznym towarzyszyć będą licytacje, a wolontariusze WOŚP będą kwestować przez cały czas trwania imprezy.

Chcesz zagrać, zaśpiewać, zatańczyć i w ten sposób wesprzeć Orkiestrę? Zgłoś się do Działu Realizacji Projektów Kultury, Pałacyk „Sokół”, tel. 12 276 34 64, sokol@ckis.pl.

 

źródło: ckis.pl | Joanna Kurpiel