15-latek z bronią i narkotykami chodził po parku w Skawinie

Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, oddelegowani do pełnienia służby na terenie Komisariatu Policji w Skawinie zatrzymali 15-latka. Chłopak miał przy sobie broń z amunicją i narkotyki. Wpadł, bo popełnił wykroczenie. Teraz sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

Wczoraj (16 listopada br.) policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, oddelegowani do pełnienia służby na terenie Komisariatu Policji w Skawinie, podczas patrolu pieszego w okolicy parku miejskiego w Skawinie, zauważyli młodego mężczyznę, który popełnił wykroczenie – śmiecił w miejscu publicznym. Dodatkowo, na widok mundurowych bardzo nerwowo się zachowywał. Policjanci ruszyli więc w kierunku chłopaka celem podjęcia interwencji. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest to 15-latek z powiatu wadowickiego. Podczas czynności chłopak wciąż był poddenerwowany i po chwili okazało się dlaczego… 15-latek miał przy sobie rewolwer i 5 sztuk amunicji, a także niewielką ilość mefedronu. Został on zatrzymany i przewieziony do komisariatu, a znalezione przy nim nielegalne przedmioty policjanci zabezpieczyli. O zatrzymaniu nieletniego funkcjonariusze poinformowali jego matkę i wezwali ją do jednostki Policji. W tym czasie, drugi patrol z Komisariatu Policji w Skawinie udał się do miejsca zamieszkania 15-latka, celem sprawdzenia, czy nie posiada innych nielegalnych przedmiotów lub zabronionych substancji. Na miejscu mundurowi zastali ojca nieletniego, który oświadczył, że broń znaleziona przy jego synu należy do niego, a syn zabrał ją bez jego wiedzy. W trakcie dalszych czynności w pokoju 15-latka, w zagłówku fotela, policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, która jak ustalili, należała właśnie do niego.

Dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie, również w obecności rodzica, przesłuchano nieletniego jako podejrzanego o popełnienie czynu karalnego, zarzucając mu posiadanie broni palnej wraz z amunicją bez wymaganego zezwolenia oraz posiadanie narkotyków.

15-latek za swoje czyny odpowie przed sądem do spraw nieletnich, który zdecyduje o zastosowaniu wobec niego odpowiedniego środka wychowawczego. Teraz śledczy sprawdzają, w jaki sposób 15-latek wszedł w posiadanie narkotyków. Będą też badać, czy jego ojciec posiadał zezwolenie na broń palną. W przypadku gdy okaże się, że takowej nie posiadał, a biegły stwierdzi że ta jednostka broni wymaga zezwolenia, to wówczas usłyszy on zarzut nielegalnego posiadania broni, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kraków