2019 rok pod znakiem sportowych eventów

Chcesz zorganizować zawody sportowe z udziałem sportowców z naszego regionu, pozostałych województw, a może nawet innych części Europy i świata? Już teraz możesz starać się o dofinansowanie na organizację interesujących wydarzeń w ramach programu „Małopolska na sportowo”. Na ten cel w przyszłym roku samorząd województwa przeznaczy ponad 1,7 mln zł.

Choć 2018 rok jeszcze trwa, to jedno już teraz jest pewne – na małopolskich halach i boiskach w przyszłym roku nie zabraknie ducha sportowej walki i pozytywnych emocji. Będzie to możliwe dzięki programowi „Małopolska na sportowo”, który jest zaledwie jedną z wielu inicjatyw Województwa Małopolskiego, dzięki którym co roku w całym regionie odbywa się mnóstwo wydarzeń skierowanych zarówno do najmłodszych mieszkańców, jak i do seniorów.

Ogłoszony właśnie konkurs daje możliwość otrzymania dofinansowania na organizację eventów skierowanych chociażby do studentów, osób z niepełnosprawnościami czy też mieszkających z dala od miast.  Dzięki przyznanym dotacjom będzie można zorganizować turnieje i zawody sportowe – zarówno te o randze wojewódzkiej, ale też ogólnopolskiej czy nawet międzynarodowej.

Warto przypomnieć, że o dotacje na ten cel mogą starać się małopolskie NGO-sy, które zajmują się upowszechnianiem kultury fizycznej w naszym regionie. Wnioski o dofinansowanie można składać do 2 stycznia 2019 r.

Więcej szczegółów, w tym wszelkie niezbędne dokumenty aplikacyjne, można znaleźć tutaj.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

%d bloggers like this: