22-latek ze Skawiny zatrzymany za posiadanie narkotyków

W minionym tygodniu kryminalni z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Skawiny, który odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych.
Mężczyzna został zatrzymany 12 maja br. w wyniku zintensyfikowanych działań operacyjnych. Tego dnia w godzinach popołudniowych policjanci weszli do domu 22-letniego mieszkańca Skawiny. Podczas przeszukania jego lokum, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 500 g środków odurzających oraz substancji psychotropowych.
Śledczy z Komisariatu VI Policji w Krakowie przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających (art. 62 ust.2 UoPN), a Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i foto: KWP w Krakowie

W ciągu kilku ostatnich dni dowiadujemy się o zmasowanych akcjach policji przy wsparciu CBŚ, które uderzają w świat przestępczości narkotykowej. Kilka dni temu w gminie Pilica zlikwidowano spory “magazyn narkotykowy”  W domu zatrzymanego 33-letniego dealera stróże prawa znaleźli blisko 23 gramy marihuany, 1,5 kg amfetaminy, tabletki ecstasy w ilości blisko 7000 sztuk, 1,5 kg dopalaczy w formie substancji ziarnistej i suszu oraz przeszło 200 sztuk dopalaczy w formie tabletek i płynów, przeszło 8000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, odzież z podrobionym znakiem towarowym oraz broń pneumatyczną.

W dniu wczorajszym funkcjonariusze CBŚ przeszukali m.in. pomieszczenia w siedzibie Wisły Kraków przy ul. Reymonta. Klub Wisły Kraków wydał oświadczenie, w którym stanowczo odcina się w/w wydarzeń i zapewnia iż nie ma żadnego związku z działalnością Klubu – czytamy na profilu facebooka krakowskiej drużyny.

Dzisiaj, tj. 21 maja 2018 r. funkcjonariusze Policji, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, zgłosili się do biur…

Opublikowany przez Wisła Kraków 21 maja 2018

 

Translate »