5 zawodniczek z Piasta – z powołaniami do kadry!

Cztery młodziczki: Natalia Ciapała, Zuzanna Kościelny, Natalia Kuźdub i Paulina Młodzik, a także juniorka – Alina Czerniawska, zostały powołane na konsultację kadry wojewódzkiej, która odbędzie się w dn. 29 kwietnia – 3 maja w Myślenicach.

To już kolejne powołania dla naszych dziewcząt, które stają się podstawowymi zawodniczkami (zwłaszcza młodziczki) reprezentacji Małopolski w meczach eliminacji strefowych do finałów Mistrzostw Polski. Warto zresztą zwrócić uwagę na fakt, że dziewczęta regularnie rywalizują na bardzo wysokim poziomie, bo w lidze młodzików ich rywalami są wyłącznie drużyny chłopców, a Paulina Młodzik i Natalia Kuźdub w wieku 13 lat stały się zawodniczkami podstawowej „jedenastki” seniorek Piasta.

– Cieszę się, że nasze dziewczęta są doceniane i dostają szansę pokazania się w kadrze wojewódzkiej. Widać dobrą pracę trenera Krzysztofa Durlika, który od kilku lat udowadnia, że potrafi szlifować dziewczęce talenty piłkarskie. Jestem zresztą pewien, że niebawem kolejne zawodniczki przekonają do siebie selekcjonerów i dostaną swoją szansę. Śledząc ich poczynania, jesteśmy przekonani, że poradziłyby sobie – ocenił dyrektor sportowy klubu, Marcin Kuflowski

źródło: http://piastskawina.pl/