X edycja Konkursu „Skawina – moja mała Ojczyzna”

20 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 2 w Skawinie miała miejsce jubileuszowa – 10. edycja Gminnego Konkursu Regionalnego „Skawina – moja mała Ojczyzna”. W tym roku odbyła się pod hasłem „Konkurs piosenki ludowej i regionalnej” – żywe skoczne melodie sprawiały, że „nogi same rwały się do tańca”.

Zaproszonych gości, uczestników wraz z opiekunami oraz Kapelę z Radziszowa, której występ uświetnił imprezę, powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 – Halina Buchowska, a całość poprowadziła Małgorzata Leśniak.

W jury zasiedli: Konrad Szota, Aneta Wielkiewicz-Dyrek oraz Tadeusz Marszałek.

O pierwsze miejsca śpiewająco walczyli uczestnicy w kategoriach wiekowych (klasy I-III, klasy IV-VII) z 14 szkół podstawowych gminy Skawina. W barwnych strojach ludowych, wręcz aktorsko wykonywali piosenki ludowe, patriotyczne związane z naszą małą Ojczyzną – te znane wszystkim doskonale oraz te mniej popularne.

Publiczność słuchając, doskonale się bawiła – żywe skoczne melodie sprawiały, że „nogi same rwały się do tańca”. Poziom artystyczny i muzyczny był niesłychanie wysoki, co widzowie nagradzali gromkimi brawami, a członkom jury sprawiało trudność w wyłonieniu zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki sponsorowane głównie przez Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Muzeum Regionalne oraz Towarzystwo Przyjaciół Skawiny.

Na podium stanęli, otrzymując dyplomy i nagrody główne:

w kategorii klas I-III

I m. Nikola Cichórz – Szkoła Podstawowa w Pozowicach
II m. Kornelia Sekuła – Szkoła Podstawowa w Rzozowie
III m. Patrycja Kruk – Szkoła Podstawowa w Wielkich Drogach

w kategorii klas IV-VII

I m. Wiktoria Kruk – Zespół Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej
II m. Karolina Marzec – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie
III m. Marcelina Klimas – Szkoła Podstawowa w Rzozowie

Konkurs pozwolił poznać młode talenty wokalne oraz przybliżył wszystkim obecnym piosenki ludowe naszej małej Ojczyzny.

Źródło: gminaskawina.pl (tekst&foto)