Apartamenty w Chorwacji – wypoczynek z klasą

Chorwacja to jeden z niezmiennie ulubionych krajów Polaków, jeśli chodzi o kierunki wypoczynku letniego. Trudno się dziwić, ponieważ jest to kraj ciepły zarówno pod względem temperatury, jak i stosunku do przyjezdnych. Wielkim plusem jest język chorwacki, znacznie łatwiejszy do zrozumienia nawet od języka czeskiego, a w dodatku miejscowi bardzo lubią gości znad Wisły. Nawet alkohole dostępne na bazarach Chorwacji to znakomite propozycje dla naszego podniebienia, a co najważniejsze dla naszego portfela. Nie należy oczywiście kojarzyć tego kraju tylko z tanim i dość prostym wypoczynkiem na plaży. Dostępnych jest tutaj cała masa nietuzinkowych opcji spędzania czasu, w tym przepiękne apartamenty, zwykle położone w zabytkowych okolicach i zbudowane na fundamencie tradycyjnych budynków chorwackich.

Gdzie znajdziemy apartamenty w Chorwacji?

Łatwiej byłoby zapewne odpowiedzieć na pytanie, gdzie takich apartamentów nie znajdziemy, bo chociaż Chorwacja w ostatnim czasie nie jest już bardzo tanim krajem, jak jeszcze do niedawna, to nieruchomości cały czas są tutaj dużo tańsze od nieruchomości w naszym kraju. Tym bardziej, jeśli będziemy porównywać apartamenty w okolicach turystycznych.

Obecne w Chorwacji apartamenty to często coś na kształt agroturystyki w naszym kraju, ale nie należy wyobrażać sobie od razu stodoły i obory. Chorwacja to zupełnie inny kraj i panują w nim zupełnie inne warunki. Najwięcej apartamentów znajduje się w rejonach, które jeszcze do niedawna były bardzo mocno nastawione na takie działalności, jak na przykład produkcja oliwy z oliwek czy miodu. Na apartamenty zostały przerobione budynki gospodarcze biorące udział w tej produkcji, czyli nie obory, a na przykład składnice oliwek czy miejsca, gdzie w beczkach przechowywany był miód. Oznacza to, że nie tylko będziemy mieli możliwość korzystania ze znakomicie zaadaptowanych do naszych potrzeb wnętrz, ale będziemy otoczeni ogrodem oliwnym lub w naszej okolicy będzie niezliczona ilość kwiatów oraz uli ze świeżym miodem na każde zawołanie.

Apartamenty, czyli wybitnie wygodny pobyt

Chorwackie apartamenty stanowią wyjątkowo ciekawe miejsce do zatrzymania się w czasie swojego pobytu, ale czy na pewno jest to miejsce, w którym realnie warto zostać? Można bowiem teoretycznie wyobrazić sobie sytuację, że opis jest bardzo zachęcający, ale w praktyce już nie za bardzo jest czym się cieszyć już na miejscu.
W tym przypadku nie trzeba się o nic bać, ponieważ chorwackie apartamenty są duże i bardzo przestronne. Nie brakuje w nich miejsca, a do tego mamy tutaj do czynienia ze zwykłym mieszkaniem pod względem funkcjonalnym. Oznacza to, że do naszej dyspozycji będziemy mieli salon, sypialnie, w pełni wyposażoną łazienkę i kuchnię, w której nic nie zabraknie. Będziemy na swoim i nasz wypoczynek nie będzie musiał w żaden sposób być podporządkowywany czyimś planom lub preferencjom. Apartamenty mają zwykle postać małego domku lub jego części, więc przed samym domkiem także znajdziemy dla siebie sporo przestrzeni do wykorzystania na odpoczynek.

Artykuł powstał przy współpracy z blueapart.pl/