Aranżacja wnętrza sklepowego kluczem do sukcesu? Sprawdź, jak zachęcić Klientów do zakupów

Nie ulega wątpliwości, że wystrój przestrzeni sklepowej ma znaczenie. W dużej mierze to właśnie od niego zależą decyzje zakupowe Klientów. Warto mieć świadomość, że konieczne jest zadbanie o każdy najmniejszy szczegół, który wpada w oko osób odwiedzających sklep stacjonarny. Skąd mieć pewność, że wybrany wystrój wnętrza zyska zainteresowanie? Odpowiedź znajdziesz poniżej! Czytaj dalej!

Dlaczego Klient ucieka do konkurencji? Przedstawiamy główne przyczyny

Co zniechęca Klientów do dokonania zakupów w wybranym sklepie stacjonarnym. Czy zawsze chodzi o brak poszukiwanego produktu? Niestety nie! W wielu przypadkach za brak zakupów odpowiada wystrój wnętrza. Nie ulega wątpliwości, że odwiedzając sklep stacjonarny, zwracamy uwagę na każdy nawet najmniejszy element. Jednym ze zniechęcających czynników jest zapach. Zbyt ciężki wywołujący ból głowy sprawia, że Klient chce jak najszybciej wyjść, aby zaczerpnąć świeżego powietrza. Zapach to jednak nie wszystko. W wielu lokalach zauważyć można złe oświetlenie i chaotyczne rozłożenie produktów. Możesz nam wierzyć, ale sterta spodni ułożonych od niechcenia to czynnik, który wpycha w ręce konkurencji. Co z oświetleniem? Chyba nikogo nie zdziwi fakt, że jest to tak naprawdę najważniejszy czynnik. Kojarzysz sklepy, w których było dosyć ciemno i nie do końca byłeś w stanie ocenić jakość oglądanego produktu? Mówimy stanowcze nie kupowaniu w ciemno! Musisz mieć świadomość, że Twoi Klienci chcą dokładnie poznać produkt, jakim są zainteresowani. Co więcej, jeśli oferujesz sprzedaż ubrań, o dobre oświetlenie powinieneś zadbać przede wszystkim w przymierzalni!

Visual merchandising – zobacz, co przyciąga Klientów i sam zadbaj o aranżację

Sklepy powinny dbać o dobrą nawigację. Wszystkie działy, przymierzalnie, a także strefy promocji lub nowych produktów powinny być oznaczone w widoczny dla wszystkich sposób. W ten sposób Klient wie, gdzie ma iść i nie traci czasu, ani nerwów na szukanie. Pewnie zastanawiasz się, o czym jeszcze musisz pamiętać, chcąc zadbać o zadowolenie osób odwiedzających, a tym samym zwiększyć sprzedaż. Bez obaw, mamy dla Ciebie odpowiedź, a mianowicie kurs visual merchandising. Szkolenie dostarczy Ci specjalistycznej wiedzy z zakresu aranżacji wnętrz sklepowych. Dodatkowo poznasz skuteczne narzędzia pomagające w stworzeniu dekoracji przyciągających wzrok i skłaniających do decyzji zakupowej. Kurs przeznaczony jest zarówno dla właścicieli niewielkich lokali, jak i dużych sklepów stacjonarnych. Pamiętaj, że w obu przypadkach właściwe wykorzystanie przestrzeni jest kluczowe dla Twoich zysków. Nieco więcej informacji znajdziesz pod adresem www.creator.net.pl. Do dyspozycji masz wykwalifikowanych wykładowców, którzy niezbędne informacje przekazują w prosty i zrozumiały sposób. Z ich pomocą stworzysz sklep przyciągający nie setki, a tysiące nowych Klientów. Szkoleniowa Placówka Oświatowa CREATOR zaprasza wszystkich zainteresowanych do skorzystania z oferty!

%d bloggers like this: