Ćwiczenia rozwijające mózg to priorytet w każdym wieku! Poznaj popularne formy aktywności

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że mózg to najważniejszy narząd w naszym organizmie. To właśnie on pełni rolę dowódcy dbającego o prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowych, ale nie tylko! Mózg każdego dnia staje na wysokości zadania, dzięki czemu możemy się rozwijać i realizować swoje założenia. Niestety z wiekiem sprawność mózgu ulega osłabieniu, a my z biegiem czasu zauważamy jego gorsze funkcjonowanie. Czy da się temu zapobiec? Całkowicie nie, ale negatywne zmiany można opóźnić! Chcesz dowiedzieć się jak? Odpowiedź znajdziesz poniżej!

Opóźnij proces starzenia mózgu! Sięgnij po dłuższą młodość i zadbaj o siebie

Pomimo rozwojowi medycyny nie udało się jeszcze znaleźć sposobu na zatrzymanie procesu starzenia naszych organizmów. Przychodzi moment, kiedy proces produkcji nowych komórek oraz połączeń nerwowych ulega zatrzymaniu. Zaczynamy czuć się słabsi, a także zauważamy gorsze funkcjonowanie mózgu np. poprzez częstsze zapominanie oraz cięższe przyswajanie nowej wiedzy. Czeka to każdego z nas, jednak nie w takim samym tempie! Co w takim razie sprawia, że jedni starzeją się szybciej? Najlepszą tutaj odpowiedzią jest sposób dbania o siebie. Każdy z nas narażony jest na stres, co z kolei przekłada się na brak odpowiedniej dawki snu oraz większe zmęczenie. Dodatkowo aktualnie prowadzimy życie w pośpiechu. Szybkie jedzenie pozbawione odpowiedniej ilości składników odżywczych, brak aktywności fizycznej, natłok obowiązków i problemów negatywnie odbija się na naszym ogólnym zdrowiu. Możemy zaryzykować stwierdzeniem, że w większości przypadków sami przyczyniamy się do przyśpieszonego starzenia organizmu. Zapamiętaj jedną kluczową zasadę – choć nie możemy zatrzymać procesu starzenia, to możemy go opóźnić!

Czytanie, pisanie i klocki LEGO Architecture, czyli ćwiczenia, które pokocha Twój mózg

Czas, abyś poznał najskuteczniejsze typy ćwiczeń pozytywnie wpływające na kondycję mózgu. Pierwszą czynnością jest częstsze czytanie. Niestety, ale w dobie dzisiejszej cyfryzacji coraz mniej osób sięga po książki. Czytanie skłania nasz mózg do koncentracji, pozwala na poznawanie i zapamiętywanie nowych słów, a także dostarcza nowej dawki wiedzy. Poza czytaniem skutecznym ćwiczeniem okazuje się rozwiązywanie łamigłówek logicznych oraz… układanie klocków LEGO! Tak dobrze widzisz! Klocki LEGO nie tylko pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, ale także i dorosłych! Układanie różnych konstrukcji wymaga skupienia oraz rozwijana jest umiejętność logicznego i przestrzennego myślenia. Co więcej, największą zaletą LEGO jest możliwość tworzenia nieszablonowych konstrukcji. Wpływa to pozytywnie na prawą półkulę mózgu odpowiadająca za kreatywność oraz wyobraźnię. Przykładem zestawu kierowanego do dorosłych jest LEGO Architecture, jakie znajdziesz w atrakcyjnej cenie w sklepie KLOCKI-2.PL! Chcesz ułożyć wieżę Eiffla, odtworzyć Nowy Jork lub przenieść się do Egiptu i zbudować własną piramidę Cheopsa? Nic nie stoi na przeszkodzie! Sprawdź ofertę i wybierz coś dla siebie!

%d bloggers like this: