Dbajmy wspólnie o środowisko – zgłoś dzikie wysypisko

Dzikie wysypiska to problem, który nieustająco wraca i stwarza zagrożenie nie tylko dla środowiska, ale też dla ludzi i zwierząt. Dzięki pomocy mieszkańców Gminy Skawina możemy wspólnie podjąć działanie. Poniżej publikujemy szczegółowe informacje jak i gdzie można zgłaszać dzikie wysypiska śmieci.

Gdzie można zgłosić dzikie wysypisko?

Wydział Rolnictwa i Ochrony Zwierząt
Tel.: 12 277-01-08 lub 12 277-01-06
e-mail: a.chmielarczyk@gminaskawina.pl lub amodzelewska@um.skawina.net

Jak zgłosić dzikie wysypisko?

  • Zapamiętaj lokalizację i przekaż ją nam – miejscowość, ulicę, nr nieruchomości, nr działki – możesz to sprawdzić w Systemie Informacji Przestrzennej dla Gminy Skawina lub opisz miejsce, gdzie znajduje się dzikie wysypisko;
  • Jeśli to możliwe zrób zdjęcie i wyślij je za pośrednictwem poczty elektronicznej;
  • Opisz rodzaj odpadów i oszacuj ich ilość;
  • Możesz zgłosić dzikie wysypisko anonimowo lub podać swoje dane kontaktowe, które w razie potrzeby pomogą nam ustalić dodatkowe szczegóły.

W przypadku terenów prywatnych postępowanie w zakresie wyegzekwowania uporządkowania przez właściciela dzikiego wysypiska prowadzone będzie przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Zwierząt oraz Straż Miejską.

Gdzie można legalnie pozbyć się odpadów komunalnych?

Większości odpadów komunalnych można się pozbyć w sposób legalny i częściowo bezpłatny. To w tym celu został utworzony tak zwany PSZOK – czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie mieszkańcy Gminy Skawina mogą oddać selektywnie zebrane odpady komunalne.

Szczegółowe informacje na temat Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdziesz tu: KLIKNIJ TUTAJ.

W przypadku odpadów innych niż komunalne prosimy o kontakt – postaramy się pomóc.

źródło: gminaskawina.pl / foto: BOŚ Fundacja

%d bloggers like this: