II Bieg Hallerów ukończony

W dniu 23 czerwca odbył się II Bieg Hallerów zorganizowany przez Stowarzyszenie „Razem dla Wszystkich” w Jurczycach przy współpracy Stowarzyszenia „MożeMy” oraz Towarzystwa Pamięci Generała Józefa Hallera i Hallerczyków. Patronat Honorowy objął: Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa. Była to kolejna impreza z cyklu upamiętnienia 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Hallerczycy jak mało która rodzina przyczyniła się do podtrzymywania pamięci o Polsce w czasach zaboru jak i w odzyskaniu wolności w 1918 roku.

Pomimo pogody, która starała się usilnie przeszkodzić organizatorom udało się przeprowadzić wszystkie zaplanowane kategorie. Każdy uczestnik dostał koszulkę oraz zestaw startowy.

Bieg rozpoczynał się Polance Hallera przy Zespole Szkół i Przedszkoli, a rozgrzewkę przeprowadził Bartłomiej z klubu Extreme Fitness, dzięki której bieg przełajowy obył się bez kontuzji.

Uczestnicy mięli do pokonania ok 6 km trasy przełajowej, która była dodatkowo wzbogacona o tory przeszkód oraz różne zagadki do zrealizowania. Najciekawszym etapem był bieg w kategorii rodzinnej, gdzie miejsce w wyścigu liczyło się od zajęcia ostatniego członka rodziny. Zatem najbardziej liczyła się współpraca i motywacja wzajemna podczas trudów biegu, a trzeba przyznać że trasa była trudna i kończyła się przy dworku gen. Józefa Hallera w Jurczycach.

Na każdego uczestnika czekał ciepły żurek przygotowany przez organizatorów, dodatkowo można było skosztować kiełbaski z grilla.

Nagrody otrzymał każdy uczestnik w postaci pamiątkowych medali oraz dyplomów natomiast pierwsze trzy miejsca dodatkowo był nagrodzone specjalnymi statuetkami z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom wydarzenia innego niż pozostałe w gminie Skawina.

Pan Jerzy Kłępa – Sołtys i Prezes Stowarzyszenia „Razem dla Wszystkich” chciałby, aby Bieg Hellerów na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń Jurczyc, czego i my życzymy.

Podczas trwania Biegu Hallerów, każdy mógł zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego – DKMS

Zapraszamy do obejrzenia bogatej galerii zdjęć tutaj