Jak zapobiec rozstępom w ciąży? TOP 4 metody, stosowane przez mamy

Rozstępy w ciąży pojawiają się znienacka, czasem już w czwartym miesiącu, innym razem w ostatnich tygodniach trzeciego trymestru. Jedni uważają, że nie sposób im zapobiec, inni na własnej skórze przekonali się, że jest to możliwe. Zamiast czekać, aż brzuch pokryje się mało estetycznymi pręgami, lepiej wdrożyć działania profilaktyczne i spróbować uchronić przed nimi skórę. W tym artykule podajemy cztery gotowe rozwiązania, znacznie zwiększające szanse na uniknięcie rozstępów w ciąży oraz po ciąży. Zobacz, co możesz dla siebie zrobić i nie czekaj, aż będzie za późno!

  1. Dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu

Nie od dziś wiadomo, jak ważne jest picie co najmniej dwóch litrów wody (a w ciąży najlepiej 2,3l wody) każdego dnia. Nie można o tym zapominać, ponieważ nawilżenie skóry od wewnątrz pozytywnie wpływa na jej kondycję. Dbanie o optymalne nawodnienie jest tym bardziej istotne, że kobiety ciężarne mają skłonność do zatrzymywania wody w organizmie. Ponadto woda sprzyja utrzymaniu zdrowego wyglądu i znacznie poprawia samopoczucie. Należy pamiętać, że woda umożliwia prawidłowe funkcjonowanie organizmu, a odwodnienie niesie ze sobą wiele zagrożeń.

  1. Bądź aktywna w ciąży: ruch może bardzo pomóc

Jeśli nie ma przeciwwskazań, podczas ciąży warto pozostawać aktywną fizycznie. Codzienne spacery, joga czy wizyty na basenie bardzo dobrze przygotowują ciało kobiety do zmian. Ruch zmniejsza ryzyko wystąpienia rozstępów – aktywne mamy nie tyją w ciąży nadmiernie, a tym samym ich skóra zachowuje jędrność. Przed podjęciem aktywności fizycznej podczas ciąży konieczne jest skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym.

  1. Stosuj zdrową dietę, bogatą w warzywa i owoce

Przez dziewięć miesięcy oczekiwania na dziecko należy jeść dla dwojga, ale nigdy za dwoje. W myśl tej zasady przyszłe mamy powinny zwracać uwagę na kaloryczność posiłków, a także na ich jakość. Jedząc określone produkty można nawilżyć skórę od wewnątrz i przyspieszyć produkcję kolagenu. W tym celu warto spożywać brokuły i marchew. Dobry wpływ na skórę mają także owoce, szczególnie jagodowe. Aby zapobiec zatrzymywaniu wody w organizmie, kobiety ciężarne powinny zrezygnować z jedzenia fast foodów.

  1. Zapobiegaj rozstępom przy pomocy dobrych kosmetyków

Ze stosowaniem kosmetyków na rozstępy nie trzeba czekać do momentu, aż te pojawią się na skórze. Pielęgnację warto rozpocząć dużo wcześniej, bo już w 13. tygodniu, czyli na początku drugiego trymestru. O tym, jak zapobiec rozstępom w ciąży doskonale wiedzą producenci profesjonalnych kosmetyków, np. Beauty Mama. Dostępne w ofercie preparaty to między innymi aktywne masło i dwufazowe serum, opracowane dla kobiet ciężarnych. Ich regularne stosowanie pozwala nawilżyć, odżywić i ujędrnić skórę, a ponadto pobudzić organizm do produkcji nowych włókien kolagenowych. Dowiedz się więcej o kosmetykach Beauty Mama i nakładaj je na skórę brzucha, jednocześnie pamiętając o aktywności fizycznej i zdrowej diecie