Sezon prac ogrodowych czas zacząć! Jak powinny przebiec przygotowania?

Gdy tylko za oknem zaczyna pojawiać się słońce, a ptaki od samego rana radośnie ćwierkają, kołysząc się na gałęziach muskanych przez delikatne powiewy wiatru to znak, że najwyższy czas przenieść się z własnych czterech ścian do ogrodu. Przycinanie żywopłotu, odmalowywanie płotu, naprawa rynny…to tylko jedne z wielu prac, które czekają na nas w ogródku. Podczas tego rodzaju zadań, niezbędny będzie konkretny sprzęt, jakim jest drabina ogrodowa. W końcu praca w ogrodzie nie polega wyłącznie na pochylaniu się nad małymi roślinkami czy zbieraniu jabłek z trawnika. Ogród stanowi wymagające środowisko pracy – ważne, by wybrać drabinę, która sprosta wymaganiom, jakie stawia nam nasz własny skrawek zieleni, o który musimy się szczególnie zatroszczyć.

Drabina drabinie nierówna, czyli jak znaleźć swój ideał?

Oferta sklepów stacjonarnych i internetowych obfita jest w różne modele drabin przeznaczonych stricte do konkretnych prac. Wybór dobrej drabiny ogrodowej powinien być podyktowany typem konstrukcji, materiałem wykonania oraz elementami dodatkowymi, jakimi może (ale nie musi) się wyróżniać. Obecnie mamy do czynienia z drabinami przystawnymi, wolnostojącymi oraz wysuwanymi – to, na jaki typ postawisz zależne jest od prac, jakie najczęściej wykonujesz w ogrodzie. Drabina przystawna doskonale nadaje się do zastosowania podczas prac konserwacyjnych czy zbiorów, jednak jeżeli zależy ci na tym, by móc wykorzystywać sprzęt bez ograniczeń, być może lepszym wyjściem będzie skorzystanie z drabin wolnostojących, rozstawnych. Do stabilnego rozstawienia nie potrzebują one dodatkowego punktu oparcia, dzięki czemu jesteś w stanie używać jej właściwie w każdym miejscu! Drugą kwestią jest materiał; ze względów wytrzymałościowych, współcześnie poleca się mocne drabiny aluminiowe – oferuje je między innymi sklep Higher. Trzecim aspektem są wspomniane wcześniej elementy dodatkowe. Ich obecność zależy przede wszystkim od modelu drabiny i producenta. Niektóre konstrukcje wyposażone są w dolne stabilizatory, posiadają szersze oparcie czy specjalne szpice mocowane do nóg drabiny, pozwalające na wbicie jej w ziemię i zapewnienie sobie znacznie lepszej stabilizacji.

Postaw na drabinę przemysłową do swojego ogrodu!

Prace na wysokościach w ogrodzie, na podwórku czy sadzie wymagają dodatkowych zabezpieczeń w postaci wykwalifikowanego sprzętu. W wymienionych tutaj przypadkach doskonale sprawdzą się profesjonalne drabiny przemysłowe. Modele dostępne na sklep.drabiny.info cechują się większą wytrzymałością od konstrukcji przeznaczonych do użytku domowego, a przy tym wykazują się znacznie większą odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne. Dostępne w różnych wysokościach, mają możliwość ustawienia ich przy ścianach bądź drzewach, zaś dzięki stabilizatorom praca jest bezpieczna i sprawniejsza. Stare sady i ogrody, w których rosną ogromne drzewa wymagają niestandardowych rozwiązań. Do takich warunków najlepiej jest wykorzystać drabiny 3-elementowe, wykonane z najwyższej klasy materiałów. Praca w ogrodzie może być prosta i przyjemna – jeżeli podejdziesz do niej odpowiedzialnie, zawczasu wyposażając się w niezbędny do niej sprzęt.