Czy oświetlenie hali magazynowej wpływa na efektywność pracowników?

Coraz częściej słyszymy o roli poszczególnych elementów składowych na wyniki sprzedaży przedsiębiorstwa. Właściwe oświetlenie hali oraz innych miejsc pracy jest bardzo ważne zarówno dla bezpieczeństwa pracowników, jak i efektywności wykonywanych zadań na tyle, że w żaden sposób nie powinno się na nich oszczędzać. Szeroki wybór technologii oświetleniowej odwodzi nas od półśrodków, kierując prosto ku rozwiązaniom bezapelacyjnie skutecznym; nie musimy już wybierać pomiędzy wydajnością systemu a stosunkowo atrakcyjną ceną. Zapewnienie pracownikom godnych warunków do funkcjonowania to obowiązek pracodawcy – prawidłowe oświetlenie hali jest zaś jednym z elementów, jaki powinien znaleźć się na liście zadań do zrobienia.

Istota oświetlenia hali magazynowej – co powinieneś wiedzieć?

Obowiązek ochrony zdrowia pracowników poprzez zadbanie o właściwe warunki pracy nakłada na przedsiębiorców Kodeks Karny. Odpowiednie dostosowanie światła minimalizuje ryzyko wystąpienia u pracowników wad wzroku, a przy tym również niektórych chorób zawodowych, tym samym znacznie poprawiając ich samopoczucie i kondycję psychiczną. Właściwie oświetlona hala magazynowa stanowi o wiele bezpieczniejsze miejsce; pracownicy są w stanie zauważyć nadjeżdżające wózki czy ewentualne przeszkody, tym samym skutecznie je omijając. Faktem jest, że natężenie oświetlenia utrzymane na właściwym poziomie jest w stanie przyspieszyć proces prac; w dobrze oświetlonych halach notuje się mniejszą ilość wad produkcyjnych, zwłaszcza przy zadaniach wymagających od pracowników skupienia i wysokiego poziomu precyzji. Światło wpływa na ludzką koncentrację; im lepiej jest ono dostosowane, tym jesteśmy wydajniejsi. Zapewnienie prawidłowego oświetlenia jest więc jednym z kluczy do polepszenia funkcjonowania całego obiektu. Do oświetlenia hali szczególnie polecane są lampy LED – oferuje je między innymi firma NowaLed ILL, będąca polskim producentem opraw przemysłowych, szczególnie dedykowanych obiektom produkcyjnym, magazynowym i sportowym.

Nowoczesna technologia LED na miarę współczesnych potrzeb

Oświetlenie LED wykazuje się przede wszystkim błyskawicznym działaniem – od razu po włączeniu lamp otrzymujemy pełny strumień świetlny o odpowiednim natężeniu. Systemy tego typu cieszą się szczególną popularnością w halach magazynowych ze względu na możliwość swobodnego sterowania oświetleniem poprzez między innymi zastosowanie czujników światła i obecności, oświetlających przestrzeń dopiero gdy w danym obszarze pomieszczenia pojawiają się ludzie, a światło naturalne nie jest już wystarczające. Taki program działania pozwala pracodawcom zmniejszyć rachunki za prąd, przy jednoczesnym polepszeniu jakości funkcjonowania pracowników firmy. Na stronie nowaled.pl możemy przejrzeć owoce pracy specjalistów od oświetlenia magazynowego – nowoczesne oprawy i systemy montażu są w stanie dostarczyć zainteresowanym wszystko, czego potrzebują. Od jakości światła magazynowego może zależeć bardzo wiele; warto więc zainwestować w najlepsze z możliwych rozwiązań, zważywszy na fakt, że inwestycja zwraca się w postaci niższych rachunków oraz lepszej pracy osób zatrudnionych.