Jak zorganizować opiekę nad dwójką dzieci – szybka gotówka

Opieka nad jednym maluchem to nie lada wyzwanie. Kiedy na świat przychodzą bliźnięta tych wyzwań jest dwa razy więcej. Początki są zawsze trudne, ale wraz z upływem czasu będzie coraz łatwiej. Jak poradzić sobie z opieką nad dwójką dzieci jednocześnie, aby mieć trochę czasu dla siebie i nie zwariować?

Dobra organizacja

Kiedy świeżo upieczona mama wraca ze szpitala do domu z bliźniakami, jest przerażona i zastanawia się, czy da sobie radę. Karmienie, kąpanie czy przewijanie dwóch bobasów na raz jest wyczynem i graniczy z cudem. W pierwszych miesiącach życia najłatwiej jest karmić oboje dzieci jednocześnie. Karmienie najpierw jednego, a potem drugiego dziecka zajęłoby bardzo dużo czasu. W przypadku bliźniąt do kąpieli potrzebne są dwie osoby, bo niemowlęta należy kąpać osobno, zanim nie zaczną samodzielnie siedzieć. Warto wtedy skorzystać z pomocy babci albo bardziej doświadczonej cioci. W dni, kiedy mama jest z dziećmi sama, może zrezygnować z ich kąpieli.

Wyposażenie

Rodzice powinni ułatwić sobie opiekę na tyle, na ile jest to tylko możliwe. Warto mieć w domu przedmioty, które ułatwią i przyśpieszą opiekę nad bliźniakami – podgrzewacz do butelek, termos na wodę, leżaczki, dużą torbę na spacer. Niestety takie gadżety są związane z podwójnymi wydatkami. Dotyczy zarówno ubranek, pieluszek, kosmetyków, jak i pozostałych akcesoriów. Najważniejszym zakupem i największym wydatkiem jest wózek. Przy zakupie trzeba sprawdzić, czy zmieści się on do samochodu, czy nie sprawi problemów przy wejściu do mieszkania i czy nie będzie zbyt ciężki.

Odpoczynek

Opieka nad dwójką dzieci to duże obciążenie, nie tylko finansowe. Żadna mama nie jest supermenem i tak jak każda kobieta, potrzebuje odpoczynku i czasu spędzonego z mężem. Nie należy mieć wtedy wyrzutów sumienia i koniecznie trzeba pomyśleć o sobie. Możemy przecież wynająć opiekunkę na wieczór lub poprosić o opiekę dziadków, wyjść do kina i na dobrą kolację. Odpoczynek od dzieci jest niezbędny, aby rodzice mogli funkcjonować jako małżeństwo.

Trening czyni mistrza

Dwoje dzieci to dwa razy więcej obowiązków i wydatków, ale przede wszystkim szczęścia i radości. Nie należy zbytnio martwić się tymi pierwszymi, ponieważ każda z mam sobie poradzi. Trudne chwile szybko mijają, szybko zapomina się o nieprzespanych nocach i kolkach, a podwójny uśmiech wynagradza wszystkie poniesione wydatki. Bo czego nie robi się dla ukochanych dzieci!

Przygotowanie

Przy dwójce dzieci warto rozłożyć zakupy w czasie. Podwójne wydatki mogą przekroczyć nasze finansowe możliwości, a wtedy może się przydać szybka pożyczka. Pomoże nam zakupić najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszków. Szybka pożyczka często może być spłacana w ratach, dlatego nie musimy przygotowywać się duży, jednorazowy wydatek. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga terminowej spłaty, dlatego odpowiedzialnie podchodźmy do takich zobowiązań finansowych, warto sprawdzić propozycje firmy Profi Credit.

 

%d bloggers like this: