Auto detailing – upiększanie samochodu

Każda osoba posiadająca własny samochód chce, żeby był on sprawny oraz żeby wyglądał jak najlepiej. Kupując samochód, często kierujemy się jego wyglądem. Jednak po kilku latach użytkowania pojazdu jego kolor może zblednąć, pojawić się mogą ryski, zadrapania i wgniecenia. Na szczęście istnieją firmy, które zajmują się profesjonalnym auto detailingiem oraz kosmetyką samochodową, dzięki którym można zmienić wygląd naszego wozu nie do poznania.

Pięknie wyglądający samochód – marzenie każdego właściciela pojazdu

Gdy na ulicy widzimy wyjątkowo pięknie wyglądający samochód, możemy być niemal pewni, że wyszedł on spod rąk profesjonalnych specjalistów od auto detailingu. Ten rodzaj usług staje się u nas coraz bardziej popularny. Ludzie chcą, żeby ich samochód był lśniący i żeby wyglądał jak nowy. Specjaliści od kosmetyki samochodowej mogą sprawić, że każdy samochód będzie wyglądał jakby właśnie opuścił salon.

Czym jest auto detailing?

Jest to proces, który ma na celu czyszczenie, konserwację oraz renowację samochodu albo jego części. Po wykonaniu czynności związanych z auto detailingiem samochód wygląda jak nowy. Tego typu usługi wykonywane mogą być zarówno na samochodach nowych, jak i używanych. Tego rodzaju usługi wykonywane mogą być w różnych celach. Niektórzy klienci chcą po prostu odnowić swoje samochody, żeby wyglądały ładniej. Inni myślą o ich sprzedaży i chcą podnieść wartość rynkową pojazdu. Tego typu usługi są także popularne w przypadku samochodów po wypadkach, gdy trzeba zatrzeć ślady jakiegoś wgniecenia, czy innej szkody.

Auto detailing wewnętrzny oraz zewnętrzny

Wyróżnić możemy usługi wykonywane wewnątrz samochodu oraz na zewnątrz. W przypadku auto detailingu wewnętrznego wykonuje się prace przy tapicerce, plastikach i innych występujących w pojeździe elementach. Oczywiście usług tego typu nie ograniczają się jedynie do wyczyszczenia wnętrza samochodu. Stosowane są różne środki i techniki mające na celu sprawić, że samochód w środku będzie lśnił i wyglądał jakby właśnie przyjechał z salonu.

Jeżeli chodzi o autodetailing zewnętrzny, to specjaliści z tej dziedziny skupiają się przede wszystkim na lakierze auta. Z samochodu usuwane są wszelkie zabrudzenia i niedoskonałości. Likwidowane są zarysowania, otarcia, zadrapania, wgniecenia. Kolor samochodu odzyskuje swój pierwotny blask. W ramach usług wykonywane są także prace konserwacyjne, które mają za zadanie jak najlepiej chronić wygląd auta przed różnymi zagrożeniami.

Podsumowanie

Auto detailing nie polega jedynie na polerowaniu i myciu samochodu. Jest to bardziej złożona usługa, która trwać może nawet kilka dni. Wszystko zależy od tego jakie usługi klient zamówi oraz w jakim stanie jest pojazd. Jeżeli chodzi o koszty takich usług, to bez wątpienia nie są one niskie. Jednak usługi tego typu wykonywane są w profesjonalnych zakładach, w których pracują ludzie, którzy są dobrymi specjalistami od auto detailingu. Biorąc pod uwagę dużą dokładność wymaganych prac oraz konieczność posiadania pewnych umiejętności, jak i wyposażenia zakładu, można zdać sobie sprawę, że usługa ta jest warta swojej ceny.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania.