Jubileusz „Złotych Godów” w Skawinie

We czwartek, 25 października w Pałacyku „Sokół” w Skawinie odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego par z terenu naszej gminy, które zawarły związek małżeński w roku 1968. Było wzruszająco i uroczyście. Dzięki przedszkolakom „Niebieskiego Misia” również radośnie!

W czasie uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa wręczył dostojnym Jubilatom odznaczenia przyznane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Jubilaci zostali również uhonorowani pamiątkowymi listami gratulacyjnymi, drobnymi upominkami i kwiatami. Wraz z Burmistrzem odznaczenia wręczały: Ewa Szczepanik – Sekretarz Gminy, Agnieszka Pazdan – Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oraz Danuta Michalik – Zastępca Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.

Otwierając uroczystość Sekretarz Gminy Ewa Szczepanik powitała Jubilatów – dziękując im za przybycie – skierowała do Jubilatów serdeczne życzenia oraz słowa uznania. Na powitanie Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego powiedziała – Złote gody to jubileusz obchodzony w naszej polskiej tradycji szczególnie uroczyście. Jubileusz, za sprawą którego patrzymy  na Was z podziwem i chylimy przed Wami z szacunkiem i pokorą głowy. Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Paweł Kolasa z okazji pięknego Jubileuszu skierował do Jubilatów słowa uznania – gratulując jubileuszu, życzył Jubilatom zdrowia, pomyślności, szczęścia i wielu jeszcze wspólnych rocznic. W czasie uroczystości wzniesiono toast oraz odśpiewano symboliczne „Sto lat”. Uroczystość uświetnił występ przedszkolaków z Przedszkola Samorządowego nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Skawinie.

źródło: gminaskawina.pl | foto: Krzysztof Skrzybalski

%d bloggers like this: