Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny rozegrane!

6 kwietnia 2019 r. miłośnicy pływania tłumnie przybyli do skawińskiej Cameny, aby na sportowo świętować 10-lecie Pływackich Mistrzostw Skawiny. Organizatorem tej okrągłej rocznicy zawodów był Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem – CKiS w Skawinie. Honorowy Patronat nad zawodami objęli Burmistrz Miasta i Gminy Skawina – Pan Norbert Rzepisko oraz Komisja Kultury, Sportu i Rekreacji przy UMiG Skawina.

Na słupkach startowych pojawiła się rekordowa liczba 592 zawodników, którzy zgodnie  z programem zawodów podzieleni zostali na dwa bloki.

I blok zawodów został rozegrany o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norberta Rzepisko. Prawo startu mieli zawodnicy zrzeszeni w szkółkach i klubach pływackich nieposiadających licencji PZP oraz zawodnicy z przedszkoli, szkół oraz osoby dorosłe. Każdy zawodnik mógł startować tutaj wyłącznie w dwóch konkurencjach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej oraz w Sztafecie Jubileuszowej. Zawodnik płynący na małym basenie startował jeden raz, swoim najlepszym stylem pływackim  (dopuszczono start z przyborem). Pierwszych trzech najlepszych zawodników (kobiet i mężczyzn w kategorii 2008 i młodsi oraz 2007 i starsi) z dwóch startów wg punktacji FINA otrzymało Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Z kolei II blok zawodów rozegrany został o Puchar Wicestarosty Powiatu Krakowskiego – Arkadiusza Wrzoszczyka. Uczestnikami mogli tu być zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych posiadający licencję PZP oraz status „aktywny” w systemie SEL. Każdy mógł startować w dwóch konkurencjach indywidualnych w swojej kategorii wiekowej oraz w Sztafecie Jubileuszowej.

Zmaganiom pływaków kibicowali oraz dekorowali nagrodzonych uczestników:

-Burmistrz MiG Skawina – Pan Norbert Rzepisko,

– Wicestarosta Powiatu Krakowskiego – Pan Arkadiusz Wrzoszczyk

– p.o. Z-ca Dyr. CKiS w Skawinie ds. Organizacji Imprez– Pani Iwona Najder

W X Jubileuszowych Pływackich Mistrzostwach Skawiny wzięło udział łącznie 592 pływaków, z czego:

– w I  bloku:  410 zawodników nieposiadających licencji pływackiej z woj. małopolskiego i podkarpackiego,

– w II bloku: 182 zawodników z licencjonowanych klubów i szkółek pływackich z woj. małopolskiego i śląskiego.

Każdy zawodnik biorący udział w zawodach otrzymał pakiet startowy wraz z upominkami oraz okolicznościową koszulkę. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych za miejsca I – III otrzymali medale oraz dyplomy. Pamiątkowe puchary trafiły w ręce drużyn, które zajęły miejsca I-III w „Sztafecie Jubileuszowej z okazji  X – lecia Pływackich Mistrzostw Skawiny”. Pierwszych trzech najlepszych zawodników z II bloku (kobiet i mężczyzn w kategorii 2008 i młodsi i 2007 i starsi ) z dwóch startów wg punktacji FINA otrzymało Puchar Wicestarosty Powiatu Krakowskiego.

Zapraszamy do obejrzenia FOTOGALERII. Zdjęcia wykonał Jarosław Karasiński.

Szczegółowe wyniki zawodów oraz klasyfikacja drużynowa poniżej.

https://swimart.pl/zawody/x-jubileuszowe-plywackie-mistrzostwa-skawiny/

źródło: ckis.pl |Magdalena Bogdanowicz | foto: Jarosław Karasiński