Koncert grupy „Radośni” w pałacyku skawińskim

W piątek 12 października w Pałacyku „Sokół” odbył się niezwykle sympatyczny koncert promiennej i optymistycznej śpiewającej Grupy RADOŚNI, działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Skawiny.

Pięć uroczych Pań: Helena Adamczyk, Maria Balon, Ewa Tarnopolska, Hanna Żylińska oraz akompaniująca na akordeonie Maryla Borowiecka przygotowało fantastyczny program znanych i lubianych piosenek patriotycznych, ludowych i regionalnych, do którego wykonania zachęcały liczną publiczność.

A słuchacze to byli równie wyjątkowi: jak co roku odwiedzili nas mieszkańcy Krakowa, uczestniczący w corocznej wyprawie Pociągiem Papieskim śladami Jana Pawła II. Coroczny projekt, realizowany przez Centrum Młodzieży im. Dra Henryka  Jordana, w tym sezonie nabrał nietypowego kształtu: Pociąg Papieski jechał… trzema autokarami – z powodu braku torów na trasie. Nie przeszkodziło to jednak w żaden sposób w podtrzymaniu tradycji, natomiast po raz pierwszy Skawina okazała się końcowym przystankiem na jego trasie.

Prawie 150 osób śpiewało razem z naszymi Paniami „Jak długo na Wawelu”, „Piechotę”, „Kiedy będzie słońce i pogoda” czy „Płynie Wisła, płynie”. Niemało emocji i śmiechu wywołała „krakowianka”, co ma „fartuszek po kolanka”. Chociaż zmęczeni całodziennym programem zwiedzania, pielgrzymi nie mogli odpuścić ostatniego punktu programu, czyli wspólnego odśpiewania „Barki”. Było to mocne i wzruszające przeżycie.

Cały koncert okrasił słowem i dykteryjkami, ubrany stosownie do okazji Pan Andrzej Bober, człowiek wielu talentów i dużego poczucia humoru.

Zespół wsparła akompaniamentem fortepianowym Pani Magdalena Smrokowska ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Skawinie.

Dziękujemy za Państwa obecność oraz ogromną dawkę pozytywnych emocji i zapraszamy na kolejne wydarzenia. Serdeczne podziękowania składamy także skawińskiej Straży Miejskiej za nieocenioną pomoc logistyczną.

źródło: ckis.pl | Joanna Kurpiel | foto: Jarosław Karasiński