Lotny Finisz w Skawinie dla Rosjanina

W piątek, 6 lipca wSkawinie oraz na drodze nr DK44 można było zobaczyć kolarzy, którzy uczestniczyli w 29. Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim „Solidarności” i Olimpijczyków. To właśnie w rynku skawińskim organizatorzy przewidzieli „Lotny Finisz”, na którym punkty zdobyli: Anton VOROBYEV – CLUB GAZPROM-RUSVELO (3 punkty), Artur DETKO – DOMIN SPORT (2 punkty) oraz Sylwester JANISZEWSKI – WIBATECH MERX 7R (1 punkt).

Już w okolicach godziny 15:00 ulice zostały wyłączone z ruchu, odpowiednio zabezpieczone przez Policję, Strażaków oraz Straż Miejską. Ta niespełna godzinna blokada spowodowała ogromne utrudnienia zaraz po przejechaniu trasy przez kolarzy. Na szczęście obyło się bez żadnych wypadków, natomiast kolarzy zaraz po przejechaniu naszej gminy złapała ulewa i warunki do jazdy znacznie się pogorszyły.

W sierpniu odbędzie się kolejny wyścig kolarski „Tour de Pologne”, jednak tym razem Skawina oraz cała gmina zostaną pominięte ponieważ trasa będzie biegła m.in. przez Lanckoronę i tam zapraszamy miłośników kolarstwa, gdzie na rynku zostanie rozegrana Premia Specjalna.

W poniedziałek (4.06) dostaliśmy oficjalne potwierdzenie od organizatora Tour de Pologne w sprawie zmiany trasy na terenie gminy Lanckorona. Będzie to bez wątpienia wydarzenie bez precedensu, żeby wyścig przejechał przez serce naszej gminy, czyli lanckoroński rynek – informuje wójt Tadeusz Łopata. (źródło:wadowiceonline.pl)

%d bloggers like this: