MELPOMENA 2019 – II Gminny Festiwal Form Teatralnych

W dniach 7-8 marca w sali teatralnej Pałacyku „Sokół” odbędzie się druga edycja Gminnego Festiwalu Form Teatralnych „MELPOMENA 2019”, którego organizatorami są Centrum Kultury i Sportu w Skawinie i Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie.

W przeglądzie mogą wziąć udział dowolne formy teatralne np.: teatr ruchu, teatr poezji, pantomima, dramat sceniczny, clownada, monodram, teatr plastyczny, teatr cieni czy teatr tańca. Uczestnikami mogą być zespoły ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Skawina, które oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klas I-III, IV-VIII oraz ostatnia klasa gimnazjum. Istnieje możliwość występu mieszanych grup wiekowych, a o przynależności do danej kategorii wiekowej decyduje 80% składu grupy.

Jury oceniając zespoły będzie kierować się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, opracowanie reżyserskie, scenografia, dobór muzyki, kompozycja ruchu i gestu scenicznego, technika i kultura słowa czy ogólny wyraz artystycznym. Organizator przewiduje możliwość przyznania dodatkowych wyróżnień nie ujętych w regulaminie festiwalu.

Zmagania zespołów oceniać będzie jury w składzie: Przewodniczący – Pan Andrzej Morawa, założyciel i instruktor grup teatralnych Maska i Mrówy z CKiS w Skawinie, autor scenariuszy i adaptacji scenicznych, polonista, wicedyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie; Pani Katarzyna Szybisty – animator kultury, śpiewająca aktorka, instruktor teatralny, instruktor warsztatów wokalnych Centrum Kultury i Sportu w Skawinie; Pani Marta Tyrpa – założycielka i instruktorka grup teatralnych Maska i Mrówy z CKiS w Skawinie, reżyser i autorka przedstawień, wizażysta – charakteryzator.

Na zgłoszenia zespołów, które można przesyłać drogą mailową, czekamy do dnia 27 lutego br.

Szkoły lub przedszkola, które będą chciały obejrzeć konkursowe prezentacje, prosimy o kontakt z Działem Realizacji Projektów Kultury pod nr tel. 12 276 34 64.

źródło: ckis.pl