Memoriał im. Sylwestra Guzika rozpoczął sportowe wakacje w CKiS

24 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie zgromadziło się ponad 100 tenisistów, aby swą grą w turnieju uczcić pamięć wybitnego skawińskiego trenera tenisa stołowego – Sylwestra Guzika.

Organizatorem było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, z którym trener Guzik był związany długie lata, aż do końca swoich dni. Partnerem turnieju od pierwszej edycji jest Krakowski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego.

W VII edycji Memoriału wystąpiła młodzież w czterech kategoriach wiekowych: skrzat, żak, młodzik i kadet, natomiast tuż po godzinie 12 rozpoczął się turniej OPEN.

Uroczystego otwarcia turnieju o godzinie 10 dokonał syn trenera – Jacek Guzik wraz z Barbarą Brodzińską – przedstawiciele Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Karol Kościelny – Przewodniczący Komisji Kultury, Sportu i Rekreacji. Obecni podczas rozpoczęcia byli również pozostali członkowie rodziny trenera – żona Maria Guzik i wnuczka Natalia.

W kategoriach młodzieżowych zgromadziliśmy 89 adeptów tenisa stołowego, natomiast turniej OPEN gościł 31 zawodników. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy. Dla najlepszych czterech zawodników z każdej kategorii na koniec turnieju czekały nagrody rzeczowe oraz oryginalne medale. Ponadto po wręczaniu nagród dla pozostałych młodzieżowców przygotowano losowanie drobnych upominków.

W tym roku po raz drugi Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ufundowało puchar przechodni. Pomimo, iż w zeszłym roku Tomasz Klag wygrywając po raz trzeci odebrał na stałe puchar przechodni, w tym roku również stanął do kolejnej walki w turnieju OPEN i … nie mogło być inaczej! Od paru lat Pan Tomasz zadomowił się w naszym turnieju na dobre i nie daje szans pozostałym zawodnikom. Żartowano, że w przyszłym roku organizatorzy postarają się zaprosić zawodnika, który przerwie passę tenisisty z Nowego Targu. W finale Tomasz Klag pokonał Filipa Subika. Najniższe miejsce na podium przypadło Michałowi Minda, przed czwartym Jakubem Czyszczoniem. Najwyżej sklasyfikowaną zawodniczką turnieju OPEN była Zuzanna Kowalczyk, również z klubu KS Nowy Targ, w którym gra zwycięzca turnieju OPEN.

źródło: ckis.pl/ Karolina Hardek-Pala / foto: Jarosław Karasiński

Fotogaleria z turnieju (fot. Jarosław Karasiński):

https://www.flickr.com/photos/155528341@N04/albums/72157698340554265