Mistrzostwa Polski w Inline Apline w Skawinie 2021

W ostatni weekend września już po raz trzeci w naszym mieście odbyły się Mistrzostwa Polski w Inline Alpine organizowane przez stowarzyszenie SKIMKA.

Po licznych sportowych sukcesach, jakie odnieśli zawodnicy ze Skawiny na zawodach krajowych i zagranicznych, oraz po wzorowym przeprowadzeniu mistrzostw w roku poprzednim, Polski Związek Sportów Wrotkarskich przyznał stowarzyszeniu prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Impreza zorganizowana została z myślą o zawodnikach Inline Alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Polski w konkurencji slalom, slalom gigant oraz po raz pierwszy w naszym kraju w kombinacji. Był to jedyny polski weekend tegorocznego sezonu dla zawodników Inline Alpine, ponieważ sytuacja epidemiologiczna nie pozwalała do tej pory na odbywanie się zawodów rolkarskich.

W sobotni poranek rozegrano slalom gigant. Zawodnicy mieli do przejechania tor na drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6%, na którym znajdowało się 18 bramek. Następnie po raz pierwszy w naszym kraju odbyły się Mistrzostwa Polski w konkurencji polegającej na kombinacji pierwszego przejazdu slalomu giganta i drugiego przejazdu slalomu. Zawodnicy startowali ze specjalnie zbudowanej rampy zwiększającej prędkość przy starcie na trasę. W niedzielę odbyły się zawody w konkurencji slalom. Na tej samej trasie zawodnicy mieli do pokonania 32 tyczki slalomowe. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji organizatorzy zwrócili uwagę na to, jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa sport i rywalizacja, a następnie poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. Zwrócono także uwagę na konieczność zachowania dystansu społecznego związanego z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 98 zawodników z 13 klubów z aktualnymi Mistrzami Polski na czele. W zawodach wzięli też udział zawodnicy z Czech, Łotwy i Ukrainy. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy wrotkarstwa alpejskiego, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie. Co ciekawe, Mistrzostwa Polski w Inline Alpine były też po raz pierwszy transmitowane w internecie, dzięki czemu kibice mogli śledzić rywalizację zawodników w Polsce i na całym świecie.W dwudniowych zmaganiach w trzech konkurencjach świetnie zaprezentowali się zawodnicy ze skawińskich klubów, którzy zdobyli łącznie 17 złotych, 10 srebrnych i 5 brązowych medali. Po zakończeniu zawodów w sobotę i niedzielę odbyły się ceremonie wręczenia pamiątkowych statuetek, pucharów, medali i dyplomów zwycięzcom oraz pamiątkowych maskotek i nagród wszystkim zawodnikom.

Serdecznie dziękujemy naszym partnerom: Polskiemu Związkowi Sportów Wrotkarskich, Centrum Kultury i Sportu ze Skawiny. Wszystkim rodzicom z klubu sportowego Skimka, wolontariuszom i sponsorom zawodów: Treko Laser, Sicor, Emeco, Rollerblade, Piekarnia Radziszów, SurfBonjo, iLody, Robimy na Żywo, Bank Spółdzielczy ze Skawiny, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, MSC, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku również postarają się zorganizować Mistrzostwa Polski. Delegat techniczny z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, który nadzorował zawody potwierdził wzorowe przeprowadzenie imprezy i zaproponował SKIMCE prawo do ubiegania się w przyszłym sezonie do przeprowadzenia zawodów takiej rangi.

Zdjęcia z zawodów i rezultaty w poszczególnych grupach na stronie www.pzsw.org i na Facebooku.

Foto relacja: KLIKNIJ TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Wideo relacja: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: gminaskawina.pl | SWSiR SKIMKA