Młodzicy Piasta – dwukrotnie na podium!

Sobotnia (23 lutego) rywalizacja w ramach Dragon Winter Cup 2019 przebiegała pod znakiem wielu goli, a o to było o tyle łatwiej, że rywalizowali młodzicy, dla których ustawiono duże bramki. Dla drużyn Piasta był to znakomity dzień!

Jako pierwsi na boisko wyszli młodzicy młodsi, czyli chłopcy z rocznika 2007. Już pierwsze mecze pokazały, że o końcowe zwycięstwo walczyć będą zespoły z Sądecczyzny – AP 2012 Nowy Sącz, AP Kolejarz Stróże i gospodarze z Piasta. Zresztą wszystkie mecze stoczone pomiędzy zainteresowanymi drużynami potwierdziły, że każda z nich prezentowała nad wyraz dojrzały futbol, jak na wiek zawodników. Ostatecznie to nasz zespół wyszedł zwycięsko z obu potyczek z bezpośrednimi rywalami (2:0 z Kolejarzem, 2:1 z AP 2012), ale i wszystkich pozostałych meczów, zazwyczaj strzelając mnóstwo bramek bezradnym przeciwnikom.

– Właściwie wszyscy chłopcy zagrali dziś na swoim najlepszym poziomie. Może na początku było widać jakieś drobne braki w grze chłopców, którzy ostatnio z powodu choroby nie uczęszczali na treningi, ale z każdym meczem było coraz lepiej. A mecze z Kolejarzem czy Nowym Sączem mogły zadowolić każdego kibica. Dla naszej drużyny, która na hali nie trenuje przecież nawet w zimie, był to też dowód, że wykonywana w ostatnim czasie praca przynosi bardzo dobre efekty – ocenił trener Michał Józefczyk.

Wprawdzie, jak wspomniał trener, na pochwały zasłużyli wszyscy zawodnicy, ale dwóch zostało uhonorowanych szczególnie. Alan Bernat – został królem strzelców i najlepszym zawodnikiem zawodów, a Tomasz Tyrka – najlepszym bramkarzem. Gratulacje!


W popołudniowych zmaganiach udział wzięli młodzicy z rocznika 2006. Tutaj też liczyliśmy na dobrą grę naszego zespołu. I choć może nie było aż tak znakomicie, jak w porannej sesji, to jednak końcowe wyniki: drugie i czwarte miejsce naszych zespołów trzeba ocenić wysoko. Można nawet zaryzykować twierdzenie, że wyniki były lepsze niż gra.

Obie drużyny Piasta do gry przystąpiły we w miarę wyrównanych składach. Od początku turnieju wiele meczów miało niespodziewany przebieg i takimi też wynikami się kończyły. Choćby w meczach obu naszych zespołów z AP Futbolica długo wydawało się, że to Piast sięgnie po zwycięstwa, a tymczasem w końcówkach losy meczu przechylały się w stronę Futboliki, która notabene zasłużenie wygrała cały turniej notując komplet punktów.

Na drugim miejscu podium uplasował się Piast II, dzięki bezpośrednio wygranemu meczowi z Milenium Skawina, a na miejscu czwartym – Piast I. Po statuetkę króla strzelców ponownie sięgnął Alan Bernat, dla którego był to drugi tego dnia turniej (w obu zawodnik zdobył łącznie 22 gole!).

– Rzeczywiście po porannym turnieju wydawało się, że i młodzicy mają szansę na zwycięstwo, ale bardzo dobra, mądra i konsekwentna gra Futboliki triumfowała. Na tle rywala byliśmy przede wszystkim trochę wolniejsi i mniej waleczni. Tak czy inaczej z końcowego wyniku można być zadowolonym, choć w grze zawodników, poza nielicznymi wyjątkami, było sporo mankamentów – skomentował turniej trener Michał Józefczyk.

źródło: piastskawina.pl

%d bloggers like this: