“Niedzielni Gracze” zwycięzcami turnieju w Skawinie

1 września 2018r odbył się VII Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych zorganizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Tegoroczne zawody zostały podzielone na dwie grupy po cztery drużyny:

Grupa A: “Geriatria”, “Serolodeva”, “Niedzielni Gracze” i “Pędzące Żółwie”

Grupa B: “Wawelskie Smoki”, “Pimpvolley”, “Walczący weterani” i “Wyluzowani”

Grupa A rozgrywała swoje mecze na boisku “Orlik” przy Basenie “Camena”, Grupa B na “Orliku” przy Stadionie Miejskim. Mecze grupowe rozgrywane były systemem “każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Do fazy finałowej, która na prośbę zawodników rozgrywana była w Hali Sportowej CKiS, awansowały po dwie drużyny z grupy.

Kolejność w grupach:

Grupa A:

1. “Niedzielni Gracze”
2. “Pędzące Żółwie”
3. “Serolodeva”
4. “Geriatria”

Grupa B:

1. “Wawelskie Smoki”
2. “Wyluzowani”
3. “Walczący weterani”
4. “Pimpvolley”

Układ gier finałowych:

A1 z B2 -> “Niedzielni Gracze” vs “Wyluzowani” -> 2:0
A2 z B1 – > “Pędzące Żółwie” vs “Wawelskie Smoki” -> 1:2

Mecz o miejsce trzecie pomiędzy “Pędzącymi Żółwiami” a “Wyluzowanymi” zakończył się wynikiem 2:0 dla Pędzących Żółwi i to oni staneli na najniższym stopniu pudła. Z kolei walkę o prymat w VII Otwartym Turniej Piłki Siatkowej Drużyn Czteroosobowych stoczyły “Wawelskie Smoki” i “Niedzielni Gracze”. Do wywalczenia złota potrzebne były trzy sety. Zawodnicy po obu stronach siatki od pierwszego gwizdka sedziego nie odpuszczali, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Wyśmienite zagrania obu zespołów stworzyły niezapomniane widowisko siatkarskie dzisiejszego turnieju. Ostatecznie szale zwycięstwa w ostatnim secie przechylili na swoją stronę “Niedzielni Gracze”, wygrywając całe spotkanie 2:1.

Organizator wakacyjnych zawodów, Dział Sportu i Rekreacji Centrum Kultury i Sportu przygotował dla najlepszych czterech teamów potyczek siatkarskich oryginalne medale i upominki, których pula dodatkowo została wzbogacona przez partnera tegorocznego turnieju XTREME FITTNES w Skawinie.

źródło: ckis.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz