O medale East Euro Open walczono w Skawinie

Stowarzyszenie Sportowe SKIMKA zorganizowało 16 czerwca na ul. Hałacińskiego w Skawinie  Otwarte Mistrzostwa Małopolski – Puchar Polski i 17 czerwca Otwarte Mistrzostwa Europy Wschodniej w Inline Alpine zawody zaliczane do cyklu World Race. Po sportowych sukcesach w latach 2016-2017 jakie odnieśli zawodnicy SKIMKI, Polski Związek Sportów Wrotkarskich i WORLD SKATE przyznali prawo do organizowania zawodów tak wysokiej rangi. Impreza zorganizowana została przede wszystkim z myślą o zawodnikach Inline Alpine z Polski i zagranicy w celu zintegrowania środowiska wrotkarskiego oraz wyłonienia Mistrzów Małopolski oraz Mistrzów Europy Wschodniej.

Zawodnicy startowali ze specjalnie zbudowanej rampy,  mieli do przejechania po drodze asfaltowej o średnim nachyleniu 6,5%  slalom składający się z 35 tyczek z elektronicznym pomiarem czasu. Startowano w grupach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn. Przed rozpoczęciem rywalizacji Organizatorzy zwrócili uwagę jak olbrzymią rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży odgrywa sport i rywalizacja, poprosili o zachowanie bezpieczeństwa w czasie zawodów. W zawodach wystartowali zawodnicy z sześciu państw z Czech, Łotwy, Serbii, Ukrainy, Niemiec i oczywiście Polski z aktualnymi Mistrzami Polski, Mistrzami Europy i Reprezentacji Polski. W tegorocznych zawodach uczestniczyło łącznie 206 zawodników.  Gorączka startu i świetna pogoda sprzyjały sportowej atmosferze i rywalizacji. Nie obyło się bez efektownych upadków, z których zawodnicy wyszli bez szwanku ponieważ byli ubrani w specjalne stroje i ochraniacze. Na zawody stawili się również rodzice dzieci i sympatycy Inline Alpine, którzy gorąco kibicowali zawodnikom na mecie.

Po zakończeniu zawodów odbyła się ceremonia wręczenia pamiątkowych statuetek, medali, dyplomów zwycięzcom oraz nagród wszystkim zawodnikom. Najlepszy czas sumy dwóch przejazdów w kategorii kobiet OPEN uzyskała Barbora Prochazkova 49,54 natomiast w kategorii mężczyzn OPEN Michał Styrylski 44,39 Otrzymali oni pamiątkowe puchary.

Serdecznie dziękujemy wszystkim wolontariuszom i sponsorom zawodów, którzy pomogli w organizacji zawodów oraz Gminie Skawina, która udostępniła drogę do przeprowadzenia zawodów.

Organizatorzy zapewnili wszystkich zawodników, że w przyszłym roku także zawody o Mistrzostwo Małopolski  i Mistrzostwa Europy się odbędą. Delegat techniczny z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich, oraz delegat z Serbii, którzy nadzorowali zawody potwierdzili wzorowe przeprowadzenie imprezy i poprą Skimkę przy ubieganiu się w przyszły sezonie do przeprowadzenia zawodów rangi World Race.

Rezultaty w poszczególnych grupach na stronie www.skimka.pl, www.pzsw.org

Więcej zdjęć naszego autorstwa można zobaczyć tutaj

Załączamy materiał wideo Skawina.tv

Źródło: Skimka Janusz Nowak