Odbiór odpadów droższy, ale dopiero od drugiego kwartału

Na stronie serwisu gminy pojawiła się informacja dotycząca odbioru odpadów w nadchodzącym roku, w której dowiadujemy się iż nowe zasady czyli opłaty wejdą od miesiąca kwietnia 2019 r.

Z nieoficjalnych informacji wiemy iż podwyżki mogą wynieść nawet 70% i jest to mniej więcej średnia krajowa. W zeszłym roku udało się uniknąć podwyżek, jednak konieczność wyłonienia nowego przetargu jak również brak presji związanej z wyborami samorządowymi pozwala spojrzeć na budżet bardziej ekonomicznie.

Natomiast od Burmistrza Rzepisko wiemy, iż jest opracowywany system przetwarzania odpadów zielonych na pelet w naszej gminie. Taki przetworzony materiał mógłby trafić do osób mniej zamożnych, których zakup ekologicznego paliwa byłby niemożliwy z uwagi na niskie zarobki. W ten sposób Gmina Skawina sama mogłaby przetwarzać odpady i jednocześnie przyczyniać się do poprawy jakości powietrza. Byłoby to pionierskie rozwiązanie na skalę kraju. Gdyby udało się wdrożyć taki system moglibyśmy się spodziewać obniżek cen za odbiór odpadów.

Oto informacja z serwisu gminy:

W związku z Państwa licznymi zapytaniami oraz wątpliwościami uprzejmie informujemy, że odbiór odpadów zielonych, wielkogabarytowych oraz zużytego sprzętu RTV i AGD będzie realizowany od kwietnia 2019 r. na nowych zasadach. Szczegółowe informacje na ten temat będziemy przekazywać na bieżąco.

Wszelkie dodatkowe informacje dostępne będą wkrótce na naszej stronie internetowej, zaś w razie wątpliwości już dziś zapraszamy do kontaktu: KLIKNIJ TUTAJ.

źródło cyt: gminaskawina.pl | foto:Designed by Rawpixel.com