Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w skawińskim technikum

W dniu wczorajszym tj. 12 września nastąpiło oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

Otwarcie było bardzo uroczyste, ponieważ nie zabrakło Wojewody, Marszałka, Radnych Powiatu, Burmistrza Skawiny i proboszcza. Na realizację zadania Powiat Krakowski przeznaczył kwotę w wysokości: 723 496,00 zł, w tym dofinansowanie Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 194 542,00 zł, realizowanego w ramach projektu “Małopolskie boiska”.

Każdy z oficjeli, który przemawiał wręczał pamiątkowe piłki, natomiast ksiądz proboszcz poświęcił zarówno obiekt sportowy jak i przybyłych gości.

Boisko sportowe ma służyć zarówno temu, jak i przyszłemu pokoleniu uczniów ZSTE. Dlatego uczniowie traktujcie ten obiekt tak jakbyście wybudowali go za własne pieniądze – powiedziała Dyrektor Krystyna Jędrzejczyk.

Na obiekcie można grać w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną ale również wykonywać inne zajęcia ruchowe. Jest pokryty tartanem, który został sfinansowany z programu „Małopolskie boiska”

Nam pozostaje życzyć, aby więcej takich obiektów powstawało w Gminie Skawina, zwłaszcza w miejscowościach gdzie nie ma sal gimnastycznych, a dzieci muszą ćwiczyć w normalnych salach lekcyjnych, lub są dowożone do innych miejscowości tracąc przy tym czas lekcyjny bądź przerwy.