Palety 1200×800 – gdzie są wykorzystywane?

Szukając palet do transportu czy magazynowania materiałów oraz towarów, można natrafić na nośniki o różnych wymiarach. Najpopularniejsze są oczywiście europalety, ale to tylko jedna z wielu opcji, na jaką można się zdecydować. Oprócz nich na rynku są dostępne nośniki w podobnym rozmiarze, a także mniejsze lub większe. Przykładem są zwykłe palety 1200×800 nazywane powszechnie przemysłówkami. W jakich branżach są one wykorzystywane i dlaczego stanowią częsty wybór tak wielu firm?

 

Do czego można wykorzystać tego typu nośniki?

Ze względu na solidną konstrukcję i dużą nośność, palety produkowane z drewna są powszechnie wykorzystywane w transporcie i magazynowaniu, a nawet przy różnego rodzaju usługach. Doskonale nadają się do bezpiecznego przewożenia ładunków nawet na długich odległościach. Do najchętniej wybieranych nośników tego typu należą palety 1200×800 mm. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie zaczynając od transportu i składowania, a kończąc na produkcji oryginalnych mebli.

Konstrukcja palet o wymiarach 1200×800 może opierać się na ramie lub płozach. Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, jest ona bardzo stabilna i ma wysoką nośność. Dzięki znacznej wytrzymałości, są one wykorzystywane do bezpiecznego transportu produktów czy półproduktów w takich obszarach jak branża budowlana, branża papiernicza, branża chemiczna czy szeroko pojęty przemysł spożywczy. Odpowiednia konstrukcja pozwala na zachowanie towaru w stanie idealnym nawet podczas długich tras.

Ze względu na rozmiar zbliżony do rozmiaru europalet, często używane są również w przestrzeniach magazynowych, gdzie służą składowaniu różnego rodzaju towarów. Na ich zakup decydują się przede wszystkim te hurtownie oraz sklepy, które ze względu na oszczędności szukają alternatywy dla certyfikowanych nośników. Palety 1200×800 pozwalają na przechowywanie towarów w sposób uporządkowany. To nie tylko pozwala lepiej wykorzystać przestrzeń magazynową, ale również przyśpiesza pracę.

Poza standardowym zastosowaniem, należy wspomnieć także o mniej oczywistym wykorzystaniu palet w rozmiarze 1200×800 mm. Mowa tutaj o robieniu mebli metodą DIY. Większość gotowych projektów tego typu mówi o zastosowaniu europalet. Ze względu na bardzo zbliżony rozmiar, jak najbardziej można zastąpić je tańszymi paletami przemysłowymi.

Czym wyróżniają się takie palety?

Palety 1200×800 wyróżniają się przede wszystkim atrakcyjną ceną. Pod wieloma względami są one równie użytkowe co europalety, natomiast koszty zakupu są w nich przypadku znacznie niższe. Ta kwestia jest szczególnie istotna z punktu widzenia tych firm, które szykują się na zakup dużej ilości nośników, gdzie nawet najmniejsza różnica w cenie pojedynczej palety będzie miała ogromne znaczenie.

Są one też bardzo łatwo dostępne. Palety w tym rozmiarze można kupić właściwie w każdym skupie. Decydując się na ich zakup, najlepiej wybrać jednak sprawdzonego dostawcę, by mieć pewność, że były właściwie przechowywane. Na samym końcu warto dodać, że w takim rozmiarze dostępne są nie tylko palety drewniane, ale i plastikowe.

Zapraszamy na stronę PolskieOpakowania.com – dystrybutor palet drewnianych