Blisko 1300 osób uczestniczyło w XXI Biegu Skawińskim

Bieg Skawiński 2024

Prawie 300 dzieciaków, 130 rolkarzy, 48 miłośników Nordic Walking i blisko 800 biegaczy wystartowało 19 maja w ramach XXI Biegu Skawińskigo – 660 lecie Skawiny.

Jeszcze przed południem na starcie zlokalizowanym na Skawińskich Błoniach stawili się najmłodsi sportowcy. Najwięcej emocji, jak zawsze, wzbudził wyścig 3 i 4-latków. Wszystkie dzieciaki dały jednak z siebie wszystko więc każdy startujący otrzymał dyplom i medal.

Po południu przyszła pora na rolki, marsz z kijami i bieg. Najpierw wystartowali rolkarze, którzy w zawrotnym tempie pokonywali trasę 9 km. Pierwsze miejsce z jednakowym czasem zajęli Paweł Ciężki (wielokrotny mistrz Polski) i Wojciech Kościelniak z Krakowa. Wśród kobiet najszybsza była Amelia Adamczyk z Szarowa.

W rywalizacji Nordic Walking jako pierwszy metę przekroczył Piotr Ordzowiały, pierwszą z pań była natomiast Joanna Kołodziej. Na trasie należało mieć się na baczności i pilnować zasad Nordic Walkingu, bo nad prawidłowym przebiegiem marszu czuwali trzej sędziowie z Polskiego Zrzeszenia Sędziów Nordic Walking.

O 15.30 na starcie zrobiło się naprawdę tłoczno, bo 788 biegaczy wyruszyło na 10-kilometrową trasę Skawina-Radziszów. Po upływie 30 min doczekaliśmy się na mecie przy Pałacyku „Sokół” zwycięzców. Nie udało się jednak pokonać rekordu trasy ustanowionego przez Henryka Szosta w 2012 roku (29.13 sek.), gdyż pierwszy linię mety przekroczył Shedrack Kiptoo Kimaiyo z Kenii z czasem 31.45 sek.
Wśród kobiet wygrały, z jednakowym czasem (36.28 sek.) dwie Kenijki – Philice Cheboriot Kipkeiro i Vitalyne Jemaiyo Kibii. Najszybszym mieszkańcem Gminy Skawina okazał się natomiast Norbert Szymula, który reprezentował klub Skawina Biega.

Po tym, jak do mety dotarli wszyscy uczestnicy, rozpoczęła się najprzyjemniejsza część, czyli wręczanie nagród. A było co wręczać, bo klasyfikacja prowadzona była w wielu różnych kategoriach. Ostatecznie na podium stanęło ok. 150 osób. Na zakończenie, tradycyjnie już, rozlosowane zostały 3 telewizory.

To była naprawdę piękna aktywna niedziela, pełna sportowych emocji!

Organizatorem Biegu był Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, a współorganizatorami: Gmina Skawina, Szkoła Podstawowa nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Klub Sportowy „Optima” Skawina oraz Klub Sportowy Skawina Biega

FOTORELACJA -> https://www.flickr.com/photos/ckiswskawinie/albums/72177720317108894

źródło: ckis.pl | Anna Zając-Gut