Paznokcie, czyli Twoja naturalna wizytówka pięknych, zadbanych dłoni i stóp

Dłonie to część ciała, która szczególnie rzuca się w oczy zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Z reguły zwracamy na to uwagę podczas powitania z nowo poznaną osobą. Bardzo ważna będzie pielęgnacja skóry dłoni szczególnie zimą, kiedy niskie temperatury czy mróz powodują pękanie i przesuszanie. Ale czy skóra to wszystko o co musimy dbać? Niezwykle istotnym elementem są paznokcie. Zwykłe drogeryjne odżywki nie pomagają, a Twoim największym problemem jest łamliwość oraz rozdwajanie? Nie martw się. Na rynku kosmetycznym znajdziesz mnóstwo skutecznych zabiegów poprawiających wygląd naszych dłoni. Każdy może znaleźć swoją ulubioną metodę odpowiednio dostosowaną do preferencji.

Pomalowanie paznokci odżywką, czyli szybka pielęgnacja, która nie wystarczy

Jeszcze do niedawna wiele osób żyło w przekonaniu, że pomalowanie paznokci odżywką jest w zupełności wystarczające. Rozwijająca się kosmetologia i pojawiające się coraz to lepsze techniki upiększające wpłynęły na zmianę myślenia. Należy jednak mieć na uwadze, że żadna metoda nie będzie tak dobra jak prawidłowo zbilansowana dieta bogata głównie w krzem, żelazo oraz magnez. Najważniejszym składnikiem, którego prawidłowa ilość w organizmie niweluje problemy z łamliwymi i kruchymi paznokciami jest biotyna. Pamiętajmy, że każda stylizacjadobrze wygląda i przede wszystkim będzie możliwa do wykonania tylko na zdrowych paznokciach.

Różne rodzaje manicure i pedicure, czyli który sposób jest najlepszy

Salony kosmetyczne oferują nam coraz więcej metod. Wyróżnić można m.in. manicure hybrydowy, żelowy oraz pedicure kwasowy. Manicure hybrydowy jest bardzo popularną metodą stosowaną przez większość kobiet. Wykonanie będzie bardzo podobne do manicure tradycyjnego z tą różnicą, że bazę, lakier oraz top utwardza się pod lampą UV lub UV LED. Przedłuża to trwałość lakieru, a także zmniejsza ryzyko odpryskiwania. Czym różni się manicure hybrydowy od żelowego? Twardością. Z reguły hybrydy są polecane dla osób, których dłonie nie są narażone na nadmierną wilgoć. Należy mieć na uwadze, że nawet najtwardsza hybryda jest plastyczna i pracuje wraz z płytką paznokcia. Przy manicure żelowym stosuje się żel, zdecydowanie lepiej chroniącym przed złamaniami oraz zachowującym trwałość nawet do 4 tygodni. Jeśli chodzi o stopy, warto skorzystać z zabiegu pedicure kwasowego. Zalecane jest to dla osób mających problem z rogowaciejącym naskórkiem u stóp. Wszelkie zabiegi pielęgnacyjne najlepiej wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych, aby zapobiec błędom mogącym jeszcze bardziej osłabić płytkę paznokcia. Na stronie ttstudiourody.pl możesz sprawdzić dostępne metody manicure oraz pedicure. W salonie T&T Studio urody skorzystasz z porad wykwalifikowanych kosmetyczek. Nie czekaj, umów się na wizytę i wyraź siebie przez paznokcie.