Przegląd najciekawszych zabawek Fisher Price – które warto kupić?

Zabawki Fisher Price są uznawane za jedne z najbezpieczniejszych zabawek edukacyjnych na polskim rynku. Każda z nich posiada indywidualne oznaczenie wiekowe, do którego jest ściśle dostosowana. Które zabawki warto kupić dla swojego dziecka na różnych etapach rozwoju?

Grzechotka Chwytaczek

Jest to zabawka przeznaczona dla najmłodszych dzieci już od pierwszego miesiąca życia. Są one bardzo elastyczne i posiadają gumowe elementy, które mogą pełnić funkcje gryzaczka. Przyjemne dla malucha grzechotanie pozwala rozwijać koordynację oko-ucho. Ponadto, zabawka ma ciekawe faktury, przez co dodatkowo stymuluje zmysł dotyku. Warto zwrócić na nią uwagę, gdyż jest dość lekka i łatwo się ją chwyta, dzięki czemu nawet dziecko, które dopiero uczy się łapać przedmioty, bez problemu będzie w stanie podnieść ją rączkami.

Aktywizująca mata 4 w 1 Muzyczny Ocean

Mata jest doskonała dla dzieci już od pierwszych tygodni życia, aż do nawet trzech lat. Maluch może zarówno obserwować i nasłuchiwać wydobywających się dźwięków i melodii, jak i samodzielnie dotykać zabawki rączkami w późniejszym wieku. Posiada cztery różne funkcje, na które warto zwrócić uwagę:

a) pozwala na zabawę na pleckach i brzuszku, kiedy maluch jeszcze nie potrafi samodzielnie raczkować

b) można z niej zbudować tunel do raczkowania

c) w następnej kolejności mata przemienia się w stolik z pięcioma różnymi zabawkami, motywującymi dziecko do samodzielnego stania

d) panel aktywności można odczepiać i indywidualnie przenosić np. podczas jazdy samochodem

Wielofunkcyjność maty sprawia, że będzie ona towarzyszyła dziecku przez kilka lat i razem z nim przechodziła metamorfozy, dostosowując się do fazy rozwoju.

Pojazdy z Grzechotką

Z serii są dostępne zarówno różnego rodzaju samochody, jak i samoloty. Doskonale nadają się dla dzieci powyżej szóstego miesiąca życia, które już zaczynają samodzielnie raczkować. Ta niecodzienna grzechotka posiada kółka, które motywują malucha do przemieszczania się, a tym samym doskonalenia funkcji motorycznych i koordynacji ruchowej. Dzięki wydobywającemu się z każdym ruchem grzechotaniu, nie nudzi się i może zająć niemowlę na naprawdę długą chwilę.

Seria zabawek „Ucz się i śmiej”

Są to zabawki, które swoim wyglądem naśladują popularne przedmioty codziennego użytku dorosłych lub starszych dzieci np. pad do konsoli lub laptop. Zabawa polega na naciskaniu interaktywnych przycisków, które uczą malucha pierwszych literek, cyferek, a także kolorów i kształtów. Potrafią one odwrócić uwagę półrocznych niemowląt, lecz najlepiej sprawdzą się dla dziecka, które zaczyna już wymawiać pierwsze sylaby oraz słówka. Niektóre z zabawek posiadają aż czterdzieści różnych piosenek, dlatego z pewnością szybko nie znudzą się maluszkowi.

Projekcja mobilna – kołysanka do łóżeczka

Zabawka ta sprawdza się szczególnie w przypadku dzieci, które mają problem z zasypianiem. Wyświetla ona na suficie gwiazdki, które niemowlę może obserwować. W połączeniu z melodią kołysanki, działa to na niemowlę usypiająco. W przeciwieństwie do wielu dostępnych na rynku karuzel, projekcja mobilna Fisher Price jest sterowana pilotem. Umożliwia to zmianę melodii, a także włączenie i wyłączenie zabawki bez konieczności podchodzenia do łóżeczka i robienia niepotrzebnego hałasu.

Dlaczego Fisher Price?

Jak zostało już na wstępnie wspomniane, zabawki tej firmy są odpowiednio dostosowane do wieku i fazy rozwoju każdego malucha. Zabawki przeznaczone dla dzieci poniżej trzeciego roku życia powinny przechodzić testy bezpieczeństwa, dlatego nie powinno się kupować zabawek firm, które ich nie posiadają. Słaba jakość zabawek może doprowadzić nie tylko do szybkiego ich zepsucia, ale również odpadania małych elementów i zakrztuszenia. Warto stawiać dobro dziecka na pierwszym miejscu i decydować się na bezpieczne, certyfikowane zabawki.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem dla dzieci Nodik.pl (https://nodik.pl/fisher-price-m-8.html).