Przygotowania Skawinki do rundy wiosennej

Skawinka znajduje się na półmetku przygotowań do rundy wiosennej. O ocenę przygotowań drużyny do rundy wiosennej zapytaliśmy trenera Damiana Rębisza:

Okres przygotowawczy drużyny do rozgrywek ligowych rozpoczęliśmy 21 stycznia. Kilkanaście dni wcześniej zawodnicy rozpoczęli przygotowania w formie  indywidualnych planów treningowych, realizowanych w okresie grudnia i stycznia.

Za nami 4 tygodnie wspólnej pracy, w których głównie skupialiśmy się nad wytrzymałością i aspektami taktycznymi.  Do tej pory rozegraliśmy trzy mecze sparingowe (wygrana z Grębałowianką 2:0, porażka z Śledziejowicami 0:1 oraz wygrana z Prądniczanką 3:0). W okresie przygotowawczym gry kontrolne rozpatruję nie pod kątem wyniku, który oczywiście również jest ważny, lecz pod kątem gry i realizacji zadań. O ile w pierwszym meczu, kiedy nie mieliśmy w nogach zbyt wielu treningów,  prezentowaliśmy się bardzo dobrze, o tyle w spotkaniu ze Śledziejowicami i Prądniczanką ciężka praca mocno odbiła się na postawie drużyny i gra nie wyglądała do końca tak, jakbym sobie tego życzył. W okresie przygotowawczym wprowadziliśmy pewne udogodnienia techniczne do naszej pracy szkoleniowej, m.in.  wszystkie nasze mecze są nagrywane, więc mogę pozwolić sobie na dogłębną analizę, co z kolei pozawala nam eliminować błędy i pracować nad słabszymi stronami.

Do drużyny na 99% dołączy trójka graczy lecz myślę, że z przedstawieniem ich wstrzymamy się do dopięcia wszystkich szczegółów związanych z transferami.

Niestety z różnych względów na pewien czas z gry wypadli Rafał Piszczek, Tomasz Grzesiak i Kamil Gęśla, co na pewno mocno utrudnia pracę. Żywię nadzieję, że jak najszybciej wrócą do treningów.

%d bloggers like this: