Rodzice złożyli petycję w sprawie budowy placu zabaw

Na początku sierpnia rodzicie wysłali pismo do Burmistrza Miasta i Gminy Skawina oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej, w którym domagają się wybudowania nowoczesnego placu zabaw dla dzieci mieszkających przy ulicy Kościuszki oraz Szkolnej.

Zwracają uwagę na to, iż plac pomiędzy budynkami jest niezagospodarowany, natomiast zdarza się iż starsze osoby mieszkające w bloku wyzywają oraz oblewają wodą ich dzieci, ponieważ podobno przeszkadzają mieszkającym tam paniom. Kilkukrotnie interweniowała tam policja.

Po miesiącu przyszła odpowiedź, którą udzielił Zastępca Burmistrza Norbert Rzepisko. Dowiadujemy się w niej m.in. iż proponowane miejsce na plac zabaw nie spełnia wymogów z uwagi na małą powierzchnie. Dodatkowo dowiadujemy się iż wpłynęło pismo od starszych mieszkańców ul. Kościuszki oraz Szkolnej, w którym stanowczo sprzeciwiają się budowie nowego placu zabaw w ich miejscu zamieszkania.

Jednocześnie Burmistrz Rzepisko pisze, iż jest planowana gruntowna modernizacja placu zabaw przy ul. Konstytucji 3 Maja w 2019r, zostanie on wyposażony w nowe urządzenia. Po przebudowie plac stanie się nowoczesnym, bezpiecznym i bardzo atrakcyjnym miejscem dla wszystkich dzieci.

Zatem petycja rodziców została odrzucona.

foto ilustracja: Designed by Freepik

%d bloggers like this: