Skawińscy policjanci szukali skradzionego pontonu, znaleźli też narkotyki

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie zatrzymali 21-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży myjki oraz pontonu. W jego domu policjanci odnaleźli znaczne ilości różnych partii narkotyków. Grozi mu kara 10 lat więzienia.

Sprawa swój początek miała 16 kwietnia br. Wówczas do policjantów z Komisariatu Policji w Skawinie dotarła informacja, że w jednej z miejscowości w gminie Skawina, z budynku własności szkoły, doszło do kradzieży myjki do czyszczenia powierzchni płaskich oraz pontonu, o łącznej wartości 6000 zł.

Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia dokonali penetracji terenu i odnaleźli w pobliskich zaroślach skradzione przedmioty. Chwilę później, posiadając szczątkowe informacje o złodzieju, trafili na jego trop i złożyli mu wizytę w domu. To 21-letni mieszkaniec gm. Skawina, znany policji z przestępstw narkotykowych. Podczas dalszych czynności okazało się, że kradzież to nie jedyne przestępstwo, którego mężczyzna się dopuścił.  Bowiem podczas przeszukania miejsca jego zamieszkania oraz w użytkowanym przez niego pojeździe stróże prawa, z pomocą profesjonalnie wyszkolonego czworonoga z Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach, odnaleźli dużą ilość narkotyków. Było to ponad 110 gramów marihuany, 51 gramów amfetaminy, blisko 11 gramów metaamfetaminy, 7 blistrów LSD, gram kokainy oraz imitację broni palnej.

21-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. 18 kwietnia br. podejrzany usłyszał zarzut kradzieży oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego. Za popełnione przestępstwa podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Komenda Wojewódzka Policji