Skawińska policja zatrzymała pijanego 26-latka

Skawińscy policjanci zatrzymali 26-latka, który nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że kierowca Forda miał blisko dwa promile alkoholu w organizmie. Chcąc uniknąć kary, jak i pobytu w Zakładzie Karnym mężczyzna naraził na niebezpieczeństwo pieszych i innych uczestników ruchu drogowego.

W sobotę, 19 stycznia o godzinie 20:30  w Skawinie policjanci zauważyli jadącego ulicą Piłsudskiego  forda bez włączonych świateł mijania. Kierowca auta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i na widok oznakowanego radiowozu policyjnego zaczął uciekać.  Skręcił gwałtownie w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i pędząc z prędkością ok 100 km/h  popełnił szereg wykroczeń. W miejscach zabronionych wyprzedzał inne pojazdy spychając je z krawędzi jezdni. Wjeżdżając na oznakowane przejście dla pieszych nie ustąpił przejścia pieszemu który był zmuszony odskoczyć na bok by uniknąć potrącenia. Kolejno rozpoczął wyprzedzania na luku drogi gdzie pojazdy jadące z przeciwka musiała zjechać na pobocze. Później skręcił  w drogę boczną utwardzoną płytami betonowymi gdzie stracił kontrole nad prowadzonym pojazdem i wpadł w pobliskie zarośla.

Następnie opuścił pojazd i podjął próbę ucieczki pieszo. Swoich zamiarów nie spełnił gdyż  policjanci zatrzymali go i obezwładnili. Badanie wykazało, że 26-letni mieszkaniec Skawiny miał niemal dwa promile alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty kierowania pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz narażenia innych osób na utratę życia lub zdrowia.

Ponadto był osobą poszukiwaną do odbycia kary jednego roku i trzech miesięcy pozbawienia wolności.

źródło: KPP Kraków