To już 10 lat! Jubileuszowe Pływackie Mistrzostwa Skawiny

6 kwietnia 2019 r. Basen Camena ponownie będzie gościć uczestników Pływackich Mistrzostw Skawiny. W tym roku zawodnicy wystąpią w jubileuszowych zawodach, gdyż właśnie wtedy będziemy świętować 10 rocznicę tej imprezy pływackiej w Skawinie. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Optima Skawina, a współorganizatorem CKiS w Skawinie.

Pływackie Mistrzostwa Skawiny to duża impreza sportowa z udziałem pływaków amatorów, zawodników zrzeszonych w klubach i szkółkach pływackich bez licencji oraz profesjonalnych zawodników, a o jej popularności świadczy wzrastająca z roku na rok liczba startujących. Otwarta formuła zawodów, duży przekrój kategorii wiekowych, ciekawe konkurencje i okolicznościowe puchary zachęcają miłośników pływania do startów w skawińskiej Camenie.

Zawody składać się będą z dwóch bloków.

Pierwszy blok, rozegrany o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norberta Rzepisko, przeznaczony będzie dla zawodników zrzeszonych w szkółkach i klubach pływackich nieposiadających licencji PZP oraz zawodników niezrzeszonych w szkółkach lub klubach pływackich – z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych  oraz dorosłych.

Z kolei w drugim bloku, rozgrywanym o Puchar Wicestarosty Krakowskiego – Arkadiusza Wrzoszczyka, uczestnikami będą zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych posiadających licencję PZP, czyli tzw. profesjonalni zawodnicy.

Zapowiada się dzień pełen niezapomnianych sportowych emocji!

Szczegóły znajdują się tutaj