Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kopance”

Dwie wygrane rundy i tylko jeden stracony set zapewniły młodym siatkarkom ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie pierwsze miejsce w mini siatkówce, premiowane awansem do rozgrywek powiatowych oraz okolicznościowy puchar ufundowany przez Dyrektor ZPO w Kopance, Panią Bożenę Suder.

Turniej Mini Siatkówki Dziewcząt „O Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Kopance” odbył się w dwóch terminach: 12 i 19 lutego. Po raz kolejny CKiS zorganizowało go na gościnnym jak zawsze terenie szkoły w Kopance, do której przyjechały 4 reprezentacje czwórek siatkarskich: Skawińska Dwójka i Czwórka, Wielkie Drogi oraz Wola Radziszowska. Do przyjezdnych jako piąta ekipa dołączyli Gospodarze zawodów. Wszystkie zespoły zagrały w pięciodrużynowej grupie, systemem „każdy z każdym”. W sumie 10 meczy, podczas których mogliśmy oglądać różne oblicza walczących po obu stronach siatki zespołów. Bez względu na zajęte miejsce wszystkie startujące teamy dziewcząt wyróżniły się postawą fair play zarówno na boisku jak i poza nim. Nierzadko też byliśmy świadkami tie-break’a, ponieważ siatkarki bardzo uważnie słuchały wskazówek swoich nauczycieli i starały się walczyć o każdą piłkę zaserwowaną przez rywalki zza siatki.

Wszystkie turniejowe reprezentacje otrzymały od Centrum Kultury i Sportu pamiątkowe dyplomy, a srebrna Wola Radziszowska, brązowa SP 4 i czwarta ekipa -> SP Wielkie Drogi , siatkarskie puchary. Ten największy i najbardziej wartościowy, bo złoty, odebrała z rąk Fundatorki najlepsza drużyna dzisiejszych potyczek  – Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie. Za nią wszyscy będziemy mocno trzymali kciuki 12 kwietnia, kiedy to w Krzeszowicach stanie naprzeciwko nowych rywalek, walcząc tym razem o awans do rejonu.

Najważniejsza indywidualna nagroda, tj. tytuł Najlepszej Zawodniczki Turnieju, jednogłośnie powędrowała wraz ze statuetką i dyplomem do Marii Niteckiej, zawodniczki ZPO Wola Radziszowska.

W załączniku tabela z wynikami, galeria zdjęć TUTAJ

Wyniki_tabela

źródło: ckis.pl