Urząd Miasta i Gminy w Skawinie od jutra zamknięty dla mieszkańców

Od wtorku 17 marca wszystkie budynki Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie będą zamknięte dla mieszkańców. Wszelkie dokumenty i wnioski można złożyć elektronicznie lub poprzez wrzucenie koperty z pismem do pojemnika znajdującego się przy wejściu na Dziennik Podawczy.

W UMiG tylko dzisiaj (16 marca) będzie funkcjonował tzw. zielony punkt, czyli miejsce obsługi stron, które znajduje się na Dzienniku Podawczym oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego. Jest otwarty w godzinach 10:00-12:00 oraz 14:00-16:00. Od 17 marca oba punkty będą nieczynne, a Urząd zostanie zamknięty dla mieszkańców.

Specjalnie przygotowany pojemnik (urna) będzie zlokalizowany przy wejściu na Dziennik Podawczy. Zachęcamy mieszkańców do kontaktowania się telefonicznie, mailowo oraz za pomocą platformy ePUAP. Wyjątkiem jest rejestracja zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego będą przyjmowali osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty telefonicznie.

Urzędnicy zaapelowali o wyrozumiałość – „Urząd Miasta i Gminy w Skawinie – jak każdy inny pracodawca – ma obowiązek zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo swoich pracowników. Mają oni dzieci i bliskich, o których muszą się zatroszczyć w tych trudnych dla nas wszystkich czasach”