Oczekiwania Klientów zamawiających najróżniejsze etykiety z roku na rok rosną. Śmiało można tu zaryzykować również stwierdzeniem, że w kolejnych latach to się nie zmieni. Dzisiaj taka naklejka powinna charakteryzować się możliwością wspierania bieżącej sprzedaży produktów oraz bardzo wysokim poziomem wytrzymałości, pozwalającym chociażby na magazynowanie i zatowarowanie wyrobu na półkach sklepowych. To właśnie z tego powodu renomowani producenci etykiet od lat świadczą dodatkowe usługi w zakresie ich uszlachetniania. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł odpowiadający na najważniejsze pytania w tym zakresie. Dowiedz się czym jest oraz czym dokładnie wyróżnia się uszlachetnienie standardowej etykiety. Wiele osób możemy zaskoczyć!
Walory zabezpieczające i estetyczne za jednym razem. Oto uszlachetniania na etykietach
Najogólniejszą definicję uszlachetnienia etykiet można skrócić do stwierdzenia, że jest to usługa polegająca na odpowiednim zabezpieczeniu naklejki przed różnymi czynnikami. Dość specyficzny rodzaj transportu, magazynowania oraz zatowarowania większości produktów może sprawić, że po czasie etykieta stanie się podatna na masę czynników potencjalnie destrukcyjnych. A chyba nikt nie chce, żeby jego produkt „zdobiła” wyblakła, obszarpana bądź nawet połowicznie zdarta wstawka papieru. Uszlachetnienie pozwoli uniknąć tego typu kłopotów. Praktyka pokazuje, że naklejki z dodatkowymi powłokami zdecydowanie lepiej radzą sobie z trudami upływu czasu. Dodatkowo też uszlachetnienie należy odbierać jako warstwę ozdobną. Odpowiednio dobrana opcja umożliwi Ci wyróżnienie się na tle alternatywnych produktów, stosujących niemalże identyczną, standardową powłokę wykończeniową. Jak łatwo się domyślić, współczesna branża oferuje wiele rozwiązań w zakresie uszlachetniania nowoczesnych etykiet. Przykładem może być firma ETYKAT, która na swojej stronie internetowej prezentuje ofertę na urozmaicenie projektów o te najpopularniejsze wersje uszlachetniania. Wykorzystuje się chociażby lakier UV, lakier wybiórczy UV, biały poddruk czy chociażby złocenie w stylu cold stamping lub hot stamping.
Najpopularniejsze uszlachetnienia etykiet w pigułce
Skoro już wiesz, na czym polega uszlachetnienie etykiet produktowych i dlaczego warto wdrożyć je we własne projekty, czas najwyższy zaprezentować kilka najciekawszych opcji, jakie proponuje Ci współczesna branża. Szczególnie polecamy skupić się na:
- cold stampingu – to technika nanoszenia na etykietę dedykowanej folii (przeważnie złotej). Umożliwia ona precyzyjne zabezpieczenie nie tylko całości naklejki, ale także jej wybranej części. Cold stamping świetnie sprawdza się nawet w tych drobnych elementach, które od teraz mogą być jeszcze bardziej estetyczne i trwałe. Warto podkreślić też błyskawiczny czas produkcji oraz ograniczenie starty materiału w przypadku skorzystania z tej metody.
- hot stampingu – to metoda dedykowana dla Klientów, którzy pragną uzyskać estetyczny i niezwykle pożądany w branży efekt teksturowania. Służy do zabezpieczenia nadruku i jak już sama nazwa wskazuje, wykonywana jest na ciepło.
- laminowaniu płynnym – najlepsza aktualnie metoda zabezpieczenia etykiety przed dość szkodliwą wilgocią, deszczem i innymi niekorzystnymi warunkami. Polecana będzie przy chęci stosowania naklejek na zewnątrz.