W Radziszowie wyśpiewano historię Polski

W sobotnie popołudnie w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie odbył się recital pt. „Śpiewana historia Polski” w wykonaniu Kuby Michalskiego.

Koncert na rok obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości to połączenie piosenek genialnego barda Jacka Kaczmarskiego o tematyce historycznej i kompozycji Kuby Michalskiego do wierszy wielkich polskich poetów m.in. Kochanowskiego, Mickiewicza, Norwida, Asnyka i Herberta. Wydarzenie było poetycko-muzyczną opowieścią o historii Polski, od potężnego królestwa Jagiellonów, przez czas rozbiorów, odzyskanie niepodległości w roku 1918, wojnę, aż do czasów prawie współczesnych. Frazy tej opowieści napisali najwybitniejsi polscy twórcy, a piosenki opatrzone były też krótkim komentarzem historycznym.

Ponad godzinny koncert podobał się zgromadzonej w dworskich murach publiczności. Po koncercie jego uczestnicy mogli porozmawiać z artystą, zakupić płyty z jego muzyką oraz zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie.

Wrześniowy koncert współorganizowany był przez stowarzyszenie LGD Blisko Krakowa, w ramach patronatu Skarbów Blisko Krakowa.

źródło: ckis.pl | Agnieszka Job | foto: Jarosław Karasiński