W Skawinie uruchomiono specjalny czat do kontaktu z mieszkańcami na czas epidemii koronawirusa

Ilu mamy zarażonych koronawirusem?  Potrzebujesz pomocy? Jak funkcjonują instytucje kultury? Co z placami zabaw? Nie wiesz, co jest otwarte, a co zamknięte? Zapytaj o to na czacie – zachęca Urząd Miasta i Gminy w Skawinie.

Urząd Miasta i Gminy w Skawinie idzie z duchem czasu i uruchomił nową platformę do komunikacji z mieszkańcami. To czat, który znajduje się w prawym dolnym rogu oficjalnego gminnego portalu. Działa on bardzo prosto. Wystarczy kliknąć w ikonę czatu i wysłać pytanie. Otrzyma je pracownik urzędu. Odpowie on na nie, a jeżeli sprawa wykracza poza kompetencje samorządu, to skieruje mieszkańca do właściwej instytucji.

Zależy nam na tym, by mieszkańcy jak najszybciej otrzymywali kluczowe i ważne informacje. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy śledzi na bieżąco wszystkie komunikaty, które przekazujemy za pomocą naszych oficjalnych kanałów. Wychodzimy naprzeciw takim osobom i zachęcamy do skorzystania z naszego czatu – mówi burmistrz Skawiny, Norbert Rzepisko.

Za pomocą czatu mieszkańcy otrzymają odpowiedzi na pytania dotyczące funkcjonowania komunikacji miejskiej czy instytucji kultury. Dowiedzą się też, dlaczego wszystkie place zabaw i boiska są zamknięte. Jeżeli mają nie cierpiącą zwłoki sprawę do załatwienia w urzędzie (jest zamknięty), to przez czat dowiedzą się, co należy zrobić. Przyszli nowożeńcy powinni zapytać o to, jak teraz będą odbywały się śluby.

Czat został wprowadzony tymczasowo. W tym trudnym dla wszystkich czasie ważne jest, aby sprawdzona i rzetelna informacja dotycząca funkcjonowania Skawiny docierała jak najszybciej do jej mieszkańców. Urząd będzie korzystał z tej formy komunikacji w sytuacjach kryzysowych takich jak epidemia koronawirusa.

foto ilustracja: pixabay.com