Wakacje ze Skimką – oczywiście na rowerze, ale nie tylko

W pierwszym tygodniu lipca odbył się zorganizowany przez „Skimkę” obóz rowerowy w Golejowie nad jeziorem Duży Staw. Jazda rowerem po lasach Pogórza Szydłowskiego była wspaniałym przeżyciem. Każdy dzień rozpoczynał się wycieczką rowerową.  Uczestnicy zostali podzieleni według umiejętności na 5 grup: (…)

(…) grupa 1 – najlepsza, zaś grupa 5 – dla tych, którzy na rowerze „po raz pierwszy jeździli w kolumnie rowerowej”.  W czasie obozu uczestnicy zwiedzili między innymi Sandomierz (gdzie szukali Ojca Mateusza) oraz Pacanów, a w Europejskim Centrum Bajek odwiedzili Koziołka Matołka. Gdy pogoda dopisywała, poznawaliśmy okolice Staszowa na rowerze. Piękne okolice Szydłowa czy piękny Pałac Popielów w Kurozwękach zostaną w pamięci młodych rowerzystów.

Obozowicze odpoczywali także na plaży zażywając kąpieli wodnej i słonecznej. Wszyscy wzięli udział w chrzcie obozowym, który udzielał Neptun ze swoimi pomocnikami. Ukoronowaniem obozu okazał się Triathlon – zawody rowerowo-pływacko-biegowe. Dodatkową konkurencją było rysowanie znaków oraz zdawanie egzaminu ze znajomości znaków i przepisów drogowych. W czasie obozu odbyły się również turnieje tenisa stołowego i badmintona.

Ostatniego dnia obozu rozdano medale, dyplomy oraz nagrody wszystkim uczestnikom. Po obozie, nadeszły chwile pożegnania. Jak wiadomo, na każdym obozie zawiązują się piękne wieloletnie przyjaźnie. W pamięci wszystkich pozostaną wspaniałe wspomnienia oraz zdjęcia, które można obejrzeć TUTAJ.

źródło: gminaskawina.pl

%d bloggers like this: