Współczesny rynek jest pełen licznych marek produkujących zegarki, jednak od stuleci to właśnie Szwajcaria stoi na podium pod względem jakości produkowanych czasomierzy. Początki szwajcarskiego zegarmistrzostwa sięgają XVI wieku, jego największy skok przypada w XX wieku, kiedy to produkcja masowa i standaryzacja czasomierzy nabrały błyskawicznego tempa. Zegarki szwajcarskie po dziś dzień uchodzą za jedne z najlepszych; wieloletnia tradycja i miłość do tworzenia funkcjonalnych oraz długowiecznych mechanizmów sprawiła, że każdy z nas chciałby chodzić jak w szwajcarskim zegarku. Do najpopularniejszych marek bazujących na szwajcarskiej sztuce zegarmistrzostwa należą między innymi Tissot, Adriatica oraz Versace. Charakteryzuje je przede wszystkim wytrzymałość i wykonanie, które przywodzi na myśl najdoskonalsze maszyny złożone z zębatych kół tworzących jeden niezawodny mechanizm. Wysoka jakość, precyzja i miłość do tradycji – te trzy cechy najlepiej opisują czasomierze szwajcarskiej produkcji. Jednak podium składa się z trzech miejsc, które w tym przypadku są bardzo wyrównane. Przyjrzyjmy się bliżej szwajcarskiemu rywalowi w świecie zegarków. Jest nim Kraj Kwitnącej Wiśni.
Kraj Kwitnącej Wiśni czy Dolina Krzemowa Zegarmistrzostwa? Fenomen zegarków japońskich
Japonia uchodzi za jednego z największych rywali Szwajcarii w kwestii produkcji innowacyjnych zegarków. Kraj kojarzony z technologicznym podejściem do życia i funkcjonowania człowieka ma długą tradycję czasomierzy; od ponad dekady stoi ona na czele najważniejszych państw, które mają istotny udział w rynku zegarmistrzowskim. Gdy szwajcarskie zegarki opierają się na tradycji, zegarki japońskie stale budują swój prestiż w oparciu o nowoczesne technologie, praktyczne funkcje i wielozadaniowość. Świat pokochał japońskie zegarki za to, że były inne – nowoczesne, przyszłościowe i znakomicie zaprojektowane. Nie powinno się zapominać, że to właśnie w Japonii powstał pierwszy mechanizm kwarcowy (mający swój debiut podczas pomiarów w trakcie Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio). Kraj Kwitnącej Wiśni, zwany również Doliną Krzemową Zegarmistrzostwa, zaprezentował europejczykom przyszłość ukrytą w prężnie działających mechanizmach, które nieomylnie mierzą upływający czas. Japońskie marki takie jak Citizen, Casio czy Seiko znaleźć można pod linkiem https://westwatches.pl/pl/. Po dziś dzień japońskie czasomierze uznawane są za jedne z najlepszych jakie istnieją – co więcej, światowej sławy marki raz za razem zaskakują miłośników czasomierzy nowymi modelami.
Amerykańskie zegarki na równi ze szwajcarskimi i japońskimi. USA zamknięte w czasomierzach
Opowieść o Wielkiej Trójce zegarmistrzostwa zamykają amerykańskie zegarki – Stany Zjednoczone uchodzą za jeden z najlepiej prosperujących krajów na świecie pod kątem produkcji innowacyjnych czasomierzy. Historia powstania zegarków w Ameryce jest jednak okraszona smutnymi wydarzeniami. Przed rozwojem transportu, w USA nie przywiązywało się wagi do precyzyjnego pomiaru czasu i jego synchronizacji w różnych strefach – ludzie opierali się na czasie lokalnym, co okazało się błędem kosztującym życie kilkunastu osób. Rozwój linii kolejowych i tragedia w Kipton, w które zderzyły się dwa pociągi, skłonił władze miasta do przeprowadzenia poważnych zmian – zatrudnili oni zegarmistrza Webba C. Balla, dziś określonego mianem ojca amerykańskiego zegarmistrzostwa. Ujednolicił on czas kolejowy, który później został uznany za najdokładniejszy. Produkcja amerykańskich zegarków ruszyła niczym z kopyta, a współczesnym dowodem sukcesu są marki rozpoznawalne na całym świecie – na przykład Bulova, Guess czy Timex. Wytrzymałe zegarki amerykańskie znajdziesz w WestWatches, sklepie internetowym dystrybutora wysokiej klasy zegarków. Kupuj odpowiedzialnie, wybierając sprawdzonych sprzedawców gwarantujących oryginalność oferowanych przez nich produktów.
You must be logged in to post a comment.