Worek medali przywieziony do Skawiny

18 medali – z takim dorobkiem wracają z Mistrzostw Polski Młodzików, rozgrywanych w dniach 26-29 września w Starachowicach brydżyści CKiS Skawina. Niby nic dziwnego, bo przecież w tym roku reprezentacja Polski składała się niemal wyłącznie z zawodników ze Skawiny, ale warto zwrócić uwagę również, a może przede wszystkim – na osiągnięcia najmłodszych. 

Tegoroczne mistrzostwa rozegrano po raz pierwszy w nowej formule, bo dodano – mając na względzie popularyzację brydża oraz wciąż obniżający się wiek zawodników – dwie nowe kategorie: U-12 i U-10.W ten sposób rozdano łącznie aż 15 kompletów medali. CKiS Skawina był beneficjentem największej puli.

Po 4 medale wywalczyli: Kacper Kuflowski i Łucja Ciborowska w kategorii U15 (po jednym złotym, dwa srebrne i jednym brązowym) oraz Antoni Wójtowicz w kategorii U10 (trzy złote i jeden srebrny). Po 3 krążki zdobyli: Łukasz Kasperczyk, Michał Stasik i Konrad Ciborowski (wszyscy po jednym złotym i dwa srebrne do lat 15) oraz Kacper Kisielewski (trzy złote – do lat 10). Po 2 sztuki medali zgarnęli: Kinga Kowal (srebro i brąz w U15) oraz Milena Klimiuk (złoto w U10 i srebro w U12) i Tomasz Trojak (dwa srebrne w U10). Ponadto na podium stawali: Kaja Kowal (U15), Emilia Massalska (U12), Joanna Massalska i Ignacy Kotewicz (U10).

– W ciągu już niemal 20 lat mojej przygody ze szkoleniem najmłodszych brydżystów, moi podopieczni wywalczyli około 300 medali w imprezach rangi mistrzostw Polski, ale takiego dorobku jak w tym roku jeszcze nigdy nie mieliśmy, choć uczciwie trzeba przyznać, że jeszcze nigdy na jednej imprezie aż tylu medali nie rozdano – mówi Marcin Kuflowski, trener sekcji brydżowej CKiS Skawina. – Tego, że dominowaliśmy w kategorii do lat 15, można się było spodziewać, wszak mamy tam medalistów mistrzostw świata. Klasą dla siebie byli oni choćby w turnieju par open, gdzie zajęli wszystkie trzy miejsca na podium. Szczególnie cieszą mnie jednak sukcesy najmłodszych. Aż siedmiu z dziewięciu naszych zawodników stawało na podium (wśród 36 uczestników), a osiągnięcia Antoniego Wójtowicza i Kacpra Kisielewskiego, którzy wygrali po trzy złote medale, są imponujące! Podobnie jak dwa medale Mileny Klimiuk, która nie mogła grać w pierwszych dwóch turniejach, a w obu, w których zagrała – zdobyła medale, w tym jeden w starszej kategorii wiekowej.

Początek nowego sezonu dla brydżystów był niezwykle udany. Przed nimi kolejne wyzwania, w tym – w wyższej kategorii wiekowej, bo Kinga Kowal, Konrad Ciborowski, Łukasz Kasperczyk i Michał Stasik zmieniają kategorię wiekową na wyższą. Wydaje się jednak, że chyba i tak możemy być spokojni o to, że sobie poradzą, a licznik podkręcający liczbę medali, na pewno się nie zatrzyma!

źródło: Marcin Kuflowski